5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
MlA
Vychovávateľka v ŠKD

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri zaradení zamestnankyne do platovej triedy. Od septembra bude pracovať ako vychovávateľka v ŠKD. Pani má skončené doplňujúce pedagogické štúdium zamerané na vychovávateľstvo vo výchovných a školských zariadeniach (Univerzita Mateja Bela, Pedagogická fakulta). Absolvovala vysokoškolské štúdium na Žilinskej univerzite - program Misijná práca s deťmi a mládežou (Bc.) a na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety - program Sociálna práca (Mgr.). V máji 2019 vykonala prvú atestáciu. Ako vychovávateľka pracuje cca 32 rokov, v predchádzajúcom zamestnaní (vychovávateľka v CVČ) bola zaradená v 7 platovej triede. Podľa mňa by mala byť v 6 platovej triede (USO s 1. atestáciou). Čo je prosím Vás správne? Veľmi pekne ďakujem za pomoc.

Maria Pavlikova
Vychovávateľka v ŠKD

Na základe uvedeného vzdelania Vaša vychovávateľka môže byť zaradená do kariérového stupňa vychovávateľka s prvou atestáciou, ak atestácia nadväzuje na stredoškolské vzdelanie do 6. platovej triedy. 7. platová trieda jej neprináleží, pretože vysokoškolské vzdelanie prvého aj druhého stupňa je iné ako požadované vyhláškou MŠ SR č. 437/2009 Z. z.

MlA
Vychovávateľka v ŠKD

Ďakujem veľmi pekne za ochotu a pomoc.

Simča Šedivá
adaptačné vzdelávanie

Dobrý deň, chcela som sa opýtať minulý rok bola naša zamestnankyňa vychovávateľka v ŠKD a absolvovala adaptacne vzdelavanie ako vychovavateĺka v bud.školskom roku bude učiť na 1.stupni ako nekvalifikovaná (koncí 5.ročnik primarne vzdel.)či ju možno zaradiť ako samostatný pedg.zamestnanec či jej bude platiť to adaptacne vzdelavanie z min.roka alebo si musi urobit nove adapt. Ďakujem za odpoveď

Maria Pavlikova
Adaptačné vzdelávanie

Ak Vaša pani učiteľka nemá ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, v žiadnom prípade ju nemôžete preradiť do kategórie učiteľ. A vonkoncom neuvažujte o 7. platovej triede. Adaptačné vzdelávanie, ktoré absolvovala pre kategóriu vychovávateľ jej bude platiť pre všetky kategórie.