6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Marika07
Vychovávateľka - zaradenie

Prosím o pomoc pri zaradení vychovávateľky. Má vyštudované SOU, odbor strojárstvo, VŠ I. stupňa, Prešovská univerzita, Gréckokatolícka - teologická fakulta, odbor regionalistika a teraz si začala robiť na Žilinskej univerzite DPŠ. Predtým nikdy nerobila ako pedagogický zamestnanec. Bude ako začínajúca učiteľka, ale neviem, či ju mám zaradiť do štvrtej PT alebo do piatej PT. Ďakujem za odpoveď

Maria Pavlikova
Vychovávateľka - zaradenie

Bude začínajúca vychovávateľka a zaradíte ju do 5. platovej triedy. DPŠ by mala absolvovať na Prešovskej univerzite. Pri nástupe do pracovného pomeru v školstve ste jej dali podmienku podľa § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. do štyroch rokov získať požadovaný kvalifikačný predpoklad. Musí získať doplňujúce pedagogické štúdium na výkon pracovnej činnosti vychovávateľka.

kukurica
platová trieda

Dobrý deň...pracujem v detskom domove na pozicii vychovávateľka, mám ukončené II. stupeň VŠ špeciálna pedagogika (Mgr.)a ukončené doktorandské štúdium(PhD.( v odbore sociálna práca..taktiež mám absolvované adaptačné vzdelávanie...do ktorej platovej triedy by som mala byť zaradená?
Ďakujem za spätnú väzbu

Maria Pavlikova
Platová trieda

Kvalifikačné predpoklady pre vychovávateľov v detskom domove sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 3, 3 diel. Ako kvalifikovaná vychovávateľka máte byť zaradená v 7. platovej triede, pracovná trieda dva.

Marcela Jancusova
Vychovávateľka v ŠKD

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na dopĺňanie si úväzku - vyučovanie VYV a HUV.
Som učiteľkou pre primárne vzdelávanie s 1. atestáciou. Tohto roku som zaradená do ŠKD 84% a 12% učím HUV a VYV. Chcem sa spýtať na tých 12%, nemali by mi ich počítať z platovej triedy č. 8.?
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Vychovávateľka v ŠKD

Ste učiteľka prvého stupňa základnej školy a dohodou o zmene pracovnej zmluvy Vás mali preradiť do kategórie vychovávateľ. Vychovávateľ si môže dopĺňať úväzok v súlade s § 8 ods. 3 zákona č. 138/2019 Z. z. vyučovaním výchovných predmetov, a to v rozsahu najviac sedem hodín. Prvú atestáciu ste vykonali pre kategóriu učiteľ a táto sa Vám nemôže uznať pre kategóriu vychovávateľ ( § 29 ods. 2 písm. b) zákona č. 138/2019 Z. z.) Riešenie by bolo aj také, že by ste mali dve pracovné zmluvy a vtedy by Vám atestáciu pre kategóriu učiteľ uznali.