5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Mariannna
Vymenovanie na riaditeľa

Dobrý deň, prosili by sme o radu.

V jednotriednej MŠ je riaditeľka na dlhodobej PN, učiteľky MŠ nespĺňajú podmienky (5 rokov praxe) na vymenovanie na dobu prerušenia. Otázka znie, môže byť vymenovaná na dobu prerušenia napr. uč. ZŠ 1 stupeň, ktorá má aj vzdelanie pre MŠ? (ZŠ a MŠ sú samostatné, ale ani ZŠ ani MŠ nemá právnu subjektivitu. ) alebo je možné ,,poveriť", alebo rozšíriť riaditeľke ZŠ agendu aj o MŠ?Alebo aká možnosť by bola na vyriešenie situácie. Ďakujem.

Maria Pavlikova
Vymenovanie na riaditeľa

Vo Vašom prípade vychádzame z § 3 ods. 13 a ods. 14 zákona č. 596/2003 Z. z. Vhodnejšie je vymenovať kvalifikovanú učiteľku za riaditeľku, pretože riaditeľka ZŠ by nemala byť aj riaditeľkou MŠ.

Mariannna
doplnenia

Prosím Vás, a môže byť vymenovaná teda učiteľka ZŠ, ktorá je kvalifikovaná aj pre MŠ, čiže by išlo asi o dve pracovné zmluvy. Lenže nie je nám jasné ako to urobiť s úväzkom: v ZŠ má plný úväzok, v MŠ by mala skrátený úväzok?Stále tam je tá priama činnosť s deťmi v MŠ a prekrývanie s učením v škole a to nám nie je jasné.ĎAKUJEM.

Maria Pavlikova
doplnenia

Dobrý deň,
riešenie je veľmi jednoduché. Nebude mať dve pracovné zmluvy, pretože žiadny predpis v školstve neuvažuje o skrátenom pracovnom úväzku pre riaditeľku. Ak ju vymenujete za riaditeľku, na základnej škole nebude učiť. Ak bude učiteľka, nebude riaditeľka.

Mariannna
podakovanie

Ďakujeme veľmi pekne.