3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Zuzik
výpoveď pre nadbytočnosť

 Dobry de, chcem sa opytat ci zamestnavatel moze uvolnit pracovnika z pr.pomeru pre nadybtocnost nakolko sa po MD vracaju do skoly tri zamestnankyne a pocet tried a ziakov ubuda. Pritom sa rusia dve triedy a trieda dotycnej pracovnicky ostava. Dovodom vyberu "obetujuceho" pracovnika je fakt ze nema doplnenu kvalifikaciu, ktoru si ale dokoncuje a pritom su na skole pracovnicky ktore su z hladiska odbornosti na tom horsie. Uz len z nazvu nabytocnost vyplyva ze pokial je clovek prepusteny na jeho miesto by sa nemal prijimat nikto no v takomto pripade to bude.

annag
nadbytočnosť

O nadbytočnosti rozhoduje zamestnávateľ sám a to vtedy ak ďalej nepotrebuje práce vykonávané zamestnancom podľa pracovnej zmluvy a to buď vôbec alebo v pôvodnom rozsahu a nemá možnosť ho ďalej zamestnávať. Zamestnávateľ taktiež rozhoduje o výbere konkrétneho zamestnanca, ktorému bude z dôvodu nadbytočnosti daná výpoveď. Pokiaľ ide o návrat zamenstnanýň z MD, toto sa nepovažuje za prijatie nového zamestnanca.

Stefie
nadbytocnost

(1) Zamestnávateľ môţe dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,
b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia alebo o zníţení stavu zamestnancov s cieľom zabezpečiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách,
v nasej skole sa neznizuje pocet zamestnancov a ja som bola prijata este pre nastupom kolegyn na MD, hoci po ich nastupe boli prijati styri zamestnanci. Tak fakt neviem.Inak v PZ mam miesto vykonu prace trieda v zariadeni socialnych sluzieb, nie v skole, lebo tam by to bolo ine
Palti pri vypovedi pre nadbytocnost trojmeacna vypovedna lehota nakolko som u zamestnavatela desat rokov a dvojmesacne odstupne?