1 príspevok / 0 nový
Kissy
Výška nástupného platu vysokoškolského učiteľa

Dobrý deň, mám chaos v spôsobe odmeňovania vysokoškolských učiteľov, čítala som už x zákonov a článkov, ale aj napriek tomu je to pre mňa jedna veľká neznáma. Verím, že mi niekto pomôže.

Pred rokom som skončila VŠ štúdium 2. stupňa (Mgr.) v odbore knižnično-informačné štúdiá. Rok som učila v rovnakom odbore (na svojej vyštudovanej katedre) ako odborníčka z praxe a zároveň som si v rovnakom odbore spravila rigoróznu skúšku. Od septembra nastupujem opäť na rovnakú katedru ako doktorand.

Snažím sa zistiť, do akej platovej triedy by som sa v mojom prípade zaradila po skončení doktorandského štúdia, pretože to v tom zozname zverejnenom na minedu neviem nájsť.

Ďalej som tiež našla, že existujú nejaké kredity a že napr. za rigoróznu skúšku je možné získať 60 kreditov k platu. Nerozumiem však tomu ako to funguje ani si to neviem prerátať na peniaze.

Cieľom môjho zisťovania je, že by som rada zistila svoj možný nástupný plat po skončení doktorandského štúdia ak už mám nejakú ročnú prax, aj keď len ako externá vyučujúca v pozícii odborníčky z praxe s absolvovanou rigoróznou skúškou.

Ďakujem za odpoveď.