2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
KrisPa
vzdelanie

Dobrý deň pani Pavlíková

Ja mám na Vás prosbu o upresnenie. Študujem si vyhlášku, kvoli tomu, ze zamestnavatel, ktory ma prijal, mi pri podpise zmluvy povedal, ze si musim do 4 rokov doplnit studium, aby som mohla pokracovat v praci vychovavatela. Kedze cas bezi, studujem, zistujem. Mam teda vystudovany II. stupen VS ekonomickeho zamerania. Nasledne som absolvovala a ukoncila DPŠ.
Teraz pri studovani vyhlasky som natrafila na cast XIII. písmeno A, c.4, ktore ma dalej naviguje na cast VIII. písmeno A, č.2. Rozmiem tomu spravne, ze s mojim vzdelanim mozem pracovat ako vychovavatel?
A rozumiem tomu spravne, ze uz si nemusim dorabat ziadne dalsie vzdelavanie?
Dakujem za odpoved.

s pozdravom Pavlikova Kristina

Maria Pavlikova
vzdelanie

Dobrý deň,
pri posudzovaní plnenia kvalifikačných predpokladov pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov vychádzame z aktuálnych právnych predpisov. Vyhláška MŠ SR č. 437/2009 Z. z., ktorú máte pravdepodobne na mysli, aj keď ste neuviedli jej číslo, bola od 1. 9. 2019 zrušená a nahradená vyhláškou MŠVVaŠ R č. 1/2020 Z. z., v ktorej sú kvalifikačné predpoklady pre vychovávateľov uvedené v prílohe č. 3. Po jej preštudovaní zistíte, že musíte absolvovať rozširujúci modul doplňujúceho pedagogického štúdia, ktorým získate kvalifikačný predpoklad pre pracovnú činnosť v kategórii vychovávateľ.