5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Linda Kolesárová
Vzdelanie pre výučbu na ZŠ

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať na moje možnosti. Mám vyštudovaný nepedagogický odbor Andragogika Mgr. Pracujem na ZŠ, ako ped.asistent a momentálne už končím DPŠ štúdium odbor vychovávateľka. Chcela by som učiť na 1.-4. roč. Aké ďalšie štúdium musím absolvovať prosím Vás? Na rozširujúce štúdium ma totiž nechcú prijať, tvrdia mi, že potrebujem absolvovať ďalšiu vysokú školu. Ďakujem

Maria Pavlikova
Vzdelanie pre výučbu na ZŠ

Ak ste sa informovali na vysokej škole a povedali Vám, že musíte študovať ďalšiu vysokú školu a na rozširujúce štúdium Vás nechcú prijať, čo Vám mám poradiť. Vzdelanie -kvalifikačný predpoklad na vyučovanie na prvom stupni základnej školy môžete získať jedine ďalším štúdiom.

Linda Kolesárová
#3

Ja rozumiem, samozrejme vzdelávať sa plánujem, ale je pre mňa nechopiteľné, že v mojom prípade nepostačuje rozširujúce štúdium, ale je potrebná ďalšia vysoká škola (7 rokov štúdia), keďže mám skončenú pedagogickú fakultu. Urobila som si DPŠ vychovávateľstvo, kde štátnice pozostávajú z kľúčových predmetov -pedagogika, psychológia... A niekto, kto skončí ekonomickú, alebo poľnohospodársku školu, tak postačuje rozširujúce vzdelávanie.Nerozumiem tomu.

Maria Pavlikova
Vzdelanie pre výučbu na ZŠ

Prečo píšete, že máte pedagogickú fakultu, keď ste v prvej otázke napísali, že máte vyštudovaný nepedagogický odbor andragogika. Možno nemáte pravdivé informácie o iných alebo sa na to pozeráte neobjektívne.

Linda Kolesárová
#4

Študovala som na pedagogickej fakulte, ale Andragogika sa považuje za nepedagogický odbor. DPŠ vraj nepostačuje na pokračovanie rozširujúceho vzdelávania. Mám niekoľko ľudí v okolí s ukončením napr. Ing. na poľnohospodárskej fakulte a stačilo rozširujúce štúdium a už sú kvalifikovaní učitelia. Preto tomu celkom nerozumiem a pátram, ako to vlastne je.