Vzdelávanie a výchova
Zachránili učiteľovi život
„Videli sme, že pánovi profesorovi prišlo zle, že je v kŕči,“ opísal prvé momenty hodiny informatiky študent Matúš Kello. So spolužiačkou Ľudmilou neváhali ani sekundu a privolali profesorku z najbližšej triedy a zároveň záchranku. Podľa zasahujúceho lekára Igora Kažméra urobili to najdôležitejšie, čo sa dalo.
„Neodborným zásahom môžu ľudia viac uškodiť, ako pomôcť, takže urobili v tej chvíli to najlepšie, čo mali,“ dodá lekár. „Som im nesmierne vďačný a veľmi si to cením,“ povedal nám zachránený učiteľ. Ten učí svojich zverencov rysovať výkresy pomocou počítača. Sympatický učiteľ, ktorý si neprial byť menovaný, mal takýto záchvat prvýkrát. Podľa všetkého sa mohlo pod to podpísať aj psychické vyčerpanie z pracovných povinností.
Ľudmila a Matúš sa ako hrdinovia necítia a zachovali by sa tak znova. „Sme milo prekvapení, že žiaci zachovali duchaprítomnosť a takto zareagovali,“ povedal riaditeľ školy Pavel Šišák. Ten sa už obrátil na Žilinský samosprávny kraj so žiadosťou oceniť svojich žiakov za humánny čin Cenou fair play.
Zdroj: SITA (Plus jeden deň)