5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
thea
vzdelávanie pre MŠ

Dobrý deň pani Pavlíková,
rada by som Vás poprosila o nasmerovanie, mám ukončený II. stupeň VS v odbore sociálna pedagogika. Nastupujem do MŠ ako učiteľka. Po ukončení DPŠ si chcem urobiť rozširujúce štúdium predprimárne vzdelávanie. Chcem sa opýtať, či v mojom prípadne budem spĺňať kvalifikačný predpoklad na prácu učiteľky po doplnení si vzdelania a do akej triedy by som bola zaradená. Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
vzdelávanie pre MŠ

Kombinácia vzdelaní, ktoré uvádzate je splnením kvalifikačných predpokladov pre učiteľku materskej školy na úrovni vysokoškolského vzdelania druhého stupňa. Vaše zaradenie do platovej triedy závisí od toho, či ide o prvý pracovný pomer v školstve a či budete zaradená ako začínajúca, čomu zodpovedá 6. platová trieda a po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania by ste mohli byť zaradená ako samostatná do 7. platovej triedy. Pravdepodobne Vám dajú podmienku podľa § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. získať kvalifikačný predpoklad na pracovnú činnosť učiteľka materskej školy do štyroch rokov od vzniku pracovného pomeru.

thea
vzdelávanie pre MŠ

Dobrý deň pani Pavlíková,
veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď, veľmi ste mi pomohli.

Aďuš Krsek Špačková

Dobry den,
chcela by som Vas poprosit, mam vystudovany II. stupeň VŠ Pedagogika - Andragogika, mozem s tymto odborom pracovat v Materskej skole, ci treba si este nejake studium doplnit? Vopred Vam dakujem

Maria Pavlikova

Pedagogika - Andragogika nesúvisí v činnosťou učiteľky materskej školy. Kvalifikačné predpoklady pre učiteľku materskej školy sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z, príloha č. 1, 1. diel, I. časť. Tu nájdete vzdelania, ktoré sú plnením kvalifikačných predpokladov pre učiteľku materskej školy. Určite si musíte vzdelanie doplniť. Nestačí len nejaké pedagogické minimum.