2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Ivana Vargová
Vzdelávanie verzus vedenie MŠ

Dobrý deň.
Mohla by som poprosiť pár informácií?
V školstve som s prestávkou skoro 10 rokov. Pracujem v MŠ. Prv 2 roky , potom 5 rokov na MD a teraz som späť už skoro 3 rok. Mám vysokú školu II. stupňa (Mgr.). Atestačné portfólio som si začala robiť teraz nedávno, a budem pokračovať na prvú atestáciu.
Mám už absolvované inovačné vzdelávanie, 60 hodín.
Chcem sa opýtať, chcela by som o 3 roky kandidovať na riaditeľku MŠ, len neviem, čo všetko k tomu potrebujem, aby som sa tam dopracovala. Aké vzdelávania, koľko hodín, musím absolvovať?
V zákone som čítala - "Absolvovanie funkčného vzdelávania sa nevyžaduje, ak ide o vedúceho pedagogického zamestnanca alebo vedúceho odborného zamestnanca, ktorý získal najmenej vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v študijnom programe zameranom na manažment výchovy a vzdelávania." - len celkom nerozumiem vete, že ktorý získal ............. v programe manažment výchovy a vzdelávania.
Ja mám skončené Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie v študijnom programe Predškolská a elementárna pedagogika.
Vedeli by ste mi pomôcť, poradiť? Bola by som vám veľmi vďačná.
Ďakujem veľmi pekne.

Maria Pavlikova
Vzdelávanie verzus vedenie MŠ

Vaše ukončené vzdelanie Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie v študijnom programe Predškolská a elementárna pedagogika je plnením kvalifikačného predpokladu na činnosť učiteľky materskej školy a aj riaditeľky materskej školy. Od 1. 1. 2022 sa nevyžaduje prvá atestácia, ale nie je na závadu, vyžaduje sa päť rokov pedagogickej praxe, to tiež plníte. Ešte potrebujete v súlade s § 47 ods. 7 zákona č. 138/2019 Z. z. absolvovať základný program funkčného vzdelávania. To čo píšete v otázke - v zákone som čítala - "Absolvovanie funkčného vzdelávania sa nevyžaduje, ak ide o vedúceho pedagogického zamestnanca alebo vedúceho odborného zamestnanca, ktorý získal najmenej vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v študijnom programe zameranom na manažment výchovy a vzdelávania." - len celkom nerozumiem vete, že ktorý získal ............. v programe manažment výchovy a vzdelávania. To znamená vzdelanie v tomto odbore, nie v predškolskej pedagogike. Ale to je len náhrada funkčného vzdelávania, to nemusíte študovať. Tá veta sa Vás netýka. Vy musíte absolvovať základný program funkčného vzdelávania v rozsahu 70 hodín.