5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Kristina Prokesova
Započet pedagogickej praxe a AV

Dobry večer, touto cestou vas chcem požiadať o radu.
1. Pracovala som ako vychovavateľka v SKD a nastupila som do MS ako ucitelka, pani riaditeľka ma chce zaradiť do AV, ja však oponujem tym , že pedagogicku prax uz mam splnenu vykonom prac.pozicie vychovavateľ.

2. Novy zamestnavateľ / zriadovateľ obce/ mi nechce uznať moju pedagogicku prax -vychovavatelky , / tvrdi, ze to je ina prax / napriek môjmu tvrdeniu , že pedagogicka prax sa nedeli na pracu v MS a SKD .

V oboch pripadoch si myslim, ze nepostupuju spravne .

Dakujem za odpoved
Kristina Prokešova

Maria Pavlikova
Započet pedagogickej praxe a AV

Máte pravdu. Pedagogická prax je pedagogická činnosť v súlade s § 3 zákona č. 317/2009 Z. z. činnosť pri uskutočňovaní školského vzdelávacieho programu. Pedagogickú prax nerozlišujeme podľa kategórii alebo kariérových stupňov pedagogických zamestnancov. Započítava sa vždy v pomere 1:1. Adaptačné vzdelávanie je pedagogický zamestnanec absolvovať iba raz bez ohľadu na kategóriu. Nestačí len pedagogická prax, tá nenahrádza adaptačné vzdelávanie. Ak ste pracovali ako vychovávateľka a neabsolvovali ste adaptačné vzdelávanie, nastáva otázka prečo, na ktorú Vám musí dať odpveď riaditeľ školy. Ak ste ho absolvali v kategórii vychovávateľ, v kategórii učiteľ materskej školy ho absolvovať nemáte dôvod.

Kristina Prokesova
Započet pedagogickej praxe a AV

Velmi pekne dakujem .

Kristina Prokesova
Započet pedagogickej praxe a AV

Pani Pavlikova,

AV som neabsolvovala, nakolko som nastupila do prveho prac.pomeru v skolstve ako vychovavtelka v roku 1997 a zakon o AV zacal platit az v roku 2009. Takze si myslim,
ze ho ako ucitelka v Ms nemusim absolvovat .

Maria Pavlikova
Zápočet pedagogickej praxe a AV

Je to v poriadku, nemusíte absolvovať adaptačné vzdelávanie.