5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
kacka6
Započítanie praxe pomocnej kuchárky

Dobrý deň,
na pracovnú pozíciu "pomocná kuchárka" do školskej jedálne sme prijali novú silu. Pani pracovala počas rodičovskej dovolenky prvého dieťaťa (má 2 deti) ako predavačka v pohostinstve na dohodu o pracovnej činnosti. Do praxe pre zvýšenie platovej tarify započítam max. 6 rokov /2 deti - materská a rodičovská/. Budem brať v úvahu dohodu o pracovnej činnosti k uznaniu praxe, ak trvala počas rodičovskej dovolenky s prvým dieťaťom? K uznaniu praxe pre materskú a rodičovskú potrebujem príslušný doklad o ich trvaní (Soc. poisťovňa a ÚPSVaR) ? Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Započítanie praxe pomocnej kuchárky

Ak započítate ako odpracovanú dobu dobu starostlivosti o deti, tak nemôžete započítať aj dohody. Za jeden rok nepočítame dva roky praxe. Dobu starostlivosti o detí stačí preukázať čestným vyhlásením, ale ak potrebujete mať v spise doklad, určite pani má zo sociálnej poisťovne nejaký doklad - rozhodnutie o priznaaní a zastavení dávky., netreba vyrábať ďalšie.

kacka6
Započítanie praxe pomocnej kuchárky

Budem od nej asi radšej požadovať doklad, nakoľko v čestnom vyhlásení uviedla začiatok materskej dovolenky až deň, keď sa jej narodilo dieťa (nástup na MD by mal byť skôr) a dátum ukončenia uviedla tak, že k začiatku prirátala 3 roky, teda zlúčila materskú a rodičovskú dovolenku dokopy. Napr. 14. 5. 2010 - 14. 5. 2013.

kacka6
Započítanie praxe pomocnej kuchárky

Môžem Vás ešte poprosiť o názor, či jej započítať 2/3-tinami do praxe aj to, ak predtým pracovala ako zdravotnícky asistent? Ja by som jej to nezapočítala, kolegynka má opačný názor.
A ešte jedna otázka - v platových tabuľkách pri uvádzaní počtu rokov praxe platí, že ak je tam dané napr. do 6 rokov, tak je to myslené vrátane šiesteho roku?
Vďaka za odpoveď.

Maria Pavlikova
Započítanie praxe pomocnej kuchárky

Prax jej započítajte podľa toho ako to máte upravené v mzdovom poriadku. Prax do 6 rokov je do 5 rokov a 365 dní.