3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
maria26
Zaradenie

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či som správne zaradila novoprijatého učiteľa. Má VŠ II. stupňa - učiteľstvo SJ a náboženstva, v roku 2008 vykonal rigoróznu skúšku vo svojom odbore, a v máji 2015 absolvoval rozširujúce štúdium histórie. Bude správne zaradený do 11. pl.tar. /rigorózna skúška ako náhrada 1. atestácie/ a 12 % kreditový príplatok za rozširujúce štúdium? V predchádzajúcom zamestnaní mu kredity boli uznané. Mohol by kredity použiť aj na 2. atestáciu?

ZelLi
Zaradenie

Dobrý ďeň,chcela by som sa opytat ake je moje platove zaradenie.Ukoncila som VS inzinierske EF TU Kosice...Financie ,investovanie,bankovnictvo(r.2003).V BB som este predtym ziskala Bc.titul EF a vykonala som na skole statnu skusku z ang.jazyka v ekonom.odbore.Na zaklade maturity v Anj a tejto statnice som vyucovala nekvalifikovane anj v statnych aj sukromnych zariadeniach.Pred rokom som uspesne ukoncila doplnkove pedag.studium v Presove a zaroven na Statnej jazykovej skole som vykonala Statnu skusku z ang.jzyka.Vyucujem anj na ZS.Dakujem za odpoved.

Maria Pavlikova
Zaradenie

Náhrady kvalifikačných skúšok, napr. za vykonanie rigoróznej skúšky sa uznávali do 31. 10. 2009. Okrem vykonanie rigoróznej skúšky učiteľ musel spĺňať podmienku päť rokov pedagogickej praxe. Ak táto podmienka bola do 31. 10. 2009 splnená, môžete ho zaradiť do 11. platovej triedy za podmienky, že učí predmety svojej aprobácie v rozsahu podľa § 7 ods. 3 zákona č. 317/2009 Z. z. Za rozširujúce štúdium mu predchádzajúci zamestnávateľ mal vydať osvedčenie o priznaní 60 kreditov aj s dobou platnosti a Vy môžete pokračovať vo vyplácaní kreditového príplatku. Takto získané kredity môže použiť na vykonanie druhej atestácie.