3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Monika Hazuchová
Zaradenie do platobnej triedy,adaptačné vzdelávanie, odobratie kreditov

Dobrý deň prajem, prosila by som o radu.
13 rokov som pracovala ako učiteľka mš, v máji som ukončila vysokoškolské vzdelanie- mgr. učiteľ primárneho vzdelávania, v štúdijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika a mám aj strednú pedagogickú školu. Môj zamestnávateľ ma po ukončení vôbec neposunul do 10 platob. triedy.
Od septembra nastupujem učiť na prvý stupeň zš a dokonca budem robiť adaptačné vzdelávanie, taktiež kredity, ktoré som nazbierala mi nebudú uznané. Je to všetko správne?Ďakujem za skorú odpoveď.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Ak máte strednú pedagogickú školu so zameraním pre materské školy a vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa pre prvý stupeň základnej školy spĺňate kvalifikačné predpoklady na výchovno-vzdelávaciu činnosť v materskej škole a rovnako aj na prvom stupni základnej školy a patrí Vám zaradenie v oboch prípadoch do 10. platovej triedy. Adaptačné vzdelávanie v žiadnom prípade nie ste povinná absolvovať, pretože pedagogickú prax máte. Nie je dôležité a ani rozhodujúce, že ste ju získali ako učiteľka materskej školy. Zúčastňovali ste kontinuálneho vzdelávanie a teraz budete začínajúca ? Aj za cenu príplatku začínajúcemu učiteľovi je to nesprávne. Čo sa týka získaných kreditov, neviem posúdiť, pretože neviem pre akú kategóriu ste ich získali. Podľa § 47 ods. 1 písm. a) zákona č. 317/2009 Z. z. získané kredity platia len pre kategóriu a podkategóriu alebo kariérovú pozíciu, v ktorej boli vykonané.

Monika Hazuchová
Dobrýden prajem a dakujem Vám

Dobrýden prajem a dakujem Vám za odpoved. Všetky moje získané kredity - digitálne technologie, interaktívna tabula, rozvíjanie grafomotorických zručností, som absolvovala ako učteľka v mš a na daných certifikátoch mám ,,pre mš", ne je tam ,,aj zš" vraj preto mi ich nemôžu uznať. mna to trošku mrzí nakoľko všetky získané poznatky sa využívajú aj v škole. Dakujem za odpoveď.