16 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
1okana
Zaradenie do platovej skupiny

Dobry den.mam podobnu otazku,ake tu uz mozno boli.chcem mat istotu.od 1.1.2014 pracujem ako pedagogicky asistent na zs.som zaradena do 8. Plat.tarify.mam ukonceny 1. Stupen VS v odbore spec.pedagogika a pedag.ment.postih.tohto roku koncim magist.studium.bola som spravne zaradena do 8. A kedy mam. narok na vyssiu triedu.mam kolegyne,ktore skoncili vs nepddag.smeru 1. Stupen a maju pedag.minimum a .maju 9. Triedu.a nemam adapt.vzdelavanie ani mi ho nikto nenavrhol.ako postupovat.dakujem.ja uz nemam sa na koho obratit.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Z Vašej otázky sa mi zdá, že ste stále zaradená do kategórie začínajúci pedagogický zamestnanec, pretože ste doteraz neabsolvovali adaptačné vzdelávanie, pretože Vám ho nikto nenavrhol. Je síce pravda, že to vyplýva zo zákona, ale dožadovali ste sa ho u riaditeľa školy ? Kariérovému stupňu začínajúci asistent učiteľa s vysokoškolským vzdelaním prvého stupňa skutočne prislúcha zaradenie do 8. platovej treidy. Až po ukončení adaptačného vzdelávania môžete byť zaradená do kariérového stupňa samostatný asistent učiteľa a súčasne zaradená do 9. platovej triedy.

1okana
Bolo mi povedane,ze oni ma

Bolo mi povedane,ze oni ma potrebuju len do konca decembra a nie je nutne,aby som adapt.vzdelanie absolvovala.a to bude menej ako dva roky prac.pomeru na tejto skoly.na moju otazku,ze ak budem nadalej chciet pracovat v skolstve a budu vyzadovat ukoncene adapt.vzdelanie mi odpovedali,ze mam si to poriesit potom.mam aj vedomost,ze su asistenti tiez bez adapt.vz. a maju 9. Triedu.ako je to mozne? Este sa chcem opytat na situaciu,ktora vznikla dnes.od 1.1.2016 mi predlzili zmluvu do 31.8. Mam narok na 30 dni dovolenky.na pokrytie prazdnin do polovice augusta potrebujem 47 dni.ako pokryt tieto dni.ako si ich nadrobit? Mam chodit mesiac v juli do prace.asistent je tam pre zdrav.postih.ziaka a ak ten ziak ma prazdniny,aj ostatni ucitelia,co t budem robit ja? Je to logicke?
Velmi pekne dakujem za odpoved.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej skupiny

Mali ste už mať absolvované adaptačné vzdelávanie. Pre asistentov učiteľa môže adaptačné vzdelávanie trvať tri mesiace. Nie je dôležité ako sú zaradení pedagogickí zamestnanci na iných školách, Vy sa dožadujte svojho na Vašej škole. A máte príplatok začínajúceho asistenta podľa § 14c zákona č. 553/2003 Z. z.? Tento Vám patrí po celú dobu zaradenia do kariérového stupňa začínajúci asistent učiteľa bez ohľadu na to, či ste zaradená v adaptačnom vzdelávaní alebo nie. A čo sa týka dovolenky, veď máte plán dovoleniek a predsa nebudete chodiť do zatvorenej školy. Ak nemá škola finančné prostriedky, aby Vás správne zaradila, tak Vám nebude vyplácať plat za nič.

1okana
dobrý den, takže majú právo

dobrý den,
takže majú právo nariadiť mi prácu počas letných prázdnin a nadrobiť si voľno, alebo budem to mať nezaplatené. Zdá sa mi to nedoriešené. Práve v čase letných prázdnin čerpáme najviac dovolenky a ja ju mám krátenú. Neviem, ako to ustáť pred riaditeľkou a ako poriešiť situáciu. Som v 8. triede 527,- eur a zvýšenie tarify 16,- eur. to je tých 6% príplatok? prečo mám práve 4 roky praxe, ako sa to počíta?
dakujem

1okana
Mam tarifa 527 a zvysenie

Mam tarifa 527 a zvysenie tarify 16 nic viac.mozem ziadat o spatne doplatenie priplatku?

Maria Pavlikova
Platová tarifa

Platovú tarifu 527,00 € ste mali v minulom roku. Od 1. 1. 2016 máte platovú tarifu 548,50 €. O doplatenie príplatku začínajúceho pedagogického zamestnanca v súlade s § 14c zákona č. 553/2003 Z. z. môžete požiadať svojho zamestnávateľa.

1okana
Este jednu otazku mam

Este jednu otazku mam prosim.
V roku 2014 boli vyplacane vianocne odmeny 100 eur kazdemu pedag.zames.mne moju kratili o polovicu,vraj som neodpracovala cely sk.rok,ale len od 1.1.2014. Mal pravo mi zamest.kratit odmenu?
Velmi pekne dakujem

1okana
Oprava od 1.10.2014

Oprava od 1.10.2014

1okana
Este ak mozem poprosit o

Este ak mozem poprosit o radu.v maji ukoncim mgr.studium.od kedy a ako ma zaradia do PT.dakujem

1okana
Dobry den. Poziadala som

Dobry den.
Poziadala som zamestnavatela o doplatenie priplatku zacinajuceho pedag. Asistenta.riaditelka skoly sa vyjadrila,ze mi to nedoplatia a ani mi to nebudu platit,pretoze skola nema financne prostriedky.vraj ani jeden ucitel nema priplatok 6% za nic.nemaju ani osobne ani ine priplatky.ako postupovat dalej?
Ma pravo mi to nevyplacat? Adaptacne mi sljbila od marca.
K dovolenke sa vyjadrila,ze jednoducho nemam narok na viac dni,tak budem cele leto chodit do prace na 4 h,bez pracovnej naplne,a preto ze po 4 h mi vznika narok na stravny listok.je to logicke a efektivne? Ked vedia,ze od septembra mi zmluvu uz nepredlzia?

Velmi pekne dakujem

1okana
Dobrý večer, chcem sa opýtať

Dobrý večer,
chcem sa opýtať ohľadom príplatku začínajúceho pedag. asistenta. Má právo mi ho zamestnávateľ nevyplatiť z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov? pracujem od 1-10-2014 a doteraz mi nezaplatil nič.

dakujem

1okana
a riaditeľka mi povedala, že

a riaditeľka mi povedala, že vie, že porušuje zákon a aj napriek tomu mi to nevyplatí. Prosím pomôžte mi ako postupovať

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej skupiny

Na Vaše otázky týkajúce sa zaradenia a niektorých platových náležitosí som Vám odpovedala, neprináleží mi riešiť Vaše spory a vzťahy s riaditeľkou školy.

1okana
adaptačné vzdelávanie

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, z čoho by malo pozostávať adaptačné vzdelávanie pedagogického asistenta učiteľa. Nikto na škole nevie presne, ako by mal vyzerať program tohto vzdelávania. Materiály nikde nenašli a asistenta na škole ešte nemali.

dakujem

Maria Pavlikova
Adaptačné vzdelávanie

Pravdepodobne ani nehľadali. Minoisterstvo školstva vydalo Smernicu č. 19/2009_R, ktorou sa vydáva rámcový plán adaptačného vzdelávania a na nete sú zverejnené programy adaptačného vzdelávania zo škôl.