3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Ellusik
Zaradenie do platovej triedy

Dobry den,
poprosila by som informacie o zaradeni do platovej triedy od 01.09.2019. Aktualne som zamestnana ako nekvalifikovany pedagogicky pracovnik. Onedlho ukoncim nadstavbove studium v odbore: 7649N Ucitelstvo pre materske skoly a vychovavatelstvo (maturitna skuska). Zaroven s koncom skolskeho roku 2018/2019 ukoncim i adaptacne vzdelavanie.
Moje doterajsie dosiahnute vzdelanie je inzinierske, studijny odbor: Ludske zdroje a personalny manazment. K 01.09.2019 dostanem novu pracovnu zmluvu a netusim ako to bude vyzerat s platovou triedou.
Poslednou otazkou je, ci bude mat vplyv na moj plat aj dosiahnutie titulu: DiS v odbore 7518Q Specialna pedagogika.
Vopred sa ospravedlnujem, ale zatial sa zorientovavam v metodikach a roznych predpisoch, ktore su podstatne pre vykon mojej prace. Skolska legislativa je skutocne obsiahla a mam este co studovat.
Velmi pekne dakujem za odpoved.

Merys71
kvalifikácia

Vážená pani Pavlíková, prosím Vás o posúdenie kvalifikačného predpokladu, príp. aj o radu, ako dosiahnuť kvalifikačný predpoklad. Som učiteľkou na špeciálnej základnej škole. Mám ukončený VŠ neučiteľský smer 2.stupna (Mgr.), doplnené pedagogické vzdelanie a rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky. Statnicove skúšky mám z týchto predmetov : Mgr. Odbor - pedagogika, v špecializácii sociálna pedagogika - predmety: sociálna pedagogika a teória a prax sociálnej práce; Doplnené pedagogické štúdium zamerané na učiteľstvo, predmety: -pedagogika - psychológia - odborová didaktika. Rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky, predmety: - špeciálna pedagogika - pedagogika mentálne postihnutých - špeciálnopedagogická diagnostika a prognostika - špeciálne metodiky predmetov. Na vysvedčení o štátnej skúške je uvedené, že "Menovaná získala rozširujúcim štúdiom spôsobilosť na vyučovanie a výchovnu činnosť v špeciálnych základných školách a zariadeniach". Moja otázka teda znie, či s týmto vzdelaním spĺňam kvalifikačné predpoklady na pozíciu učiteľky v špeciálnej základnej škole,resp.v praktickej škole , či odbornom učilišti, nakoľko na rozširujúcom štúdiu som mala štátnice zo všetkých metodik predmetov, ktoré na na ŠZŠ vyučujú. Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Kvalifikácia

Aj keď nemáte vyštudovaný žiadny predmet, ktorý sa v špeciálnej škole vyučuje, práve štátnica zo špeciálnych metodík predmetov Vám zaručuje, že plníte kvalifikačné predpoklady na výchovno-vzdelávaciu činnosť v špeciálnej škole.