4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Sabina Botló
Zaradenie do platovej triedy

Dobry den prajem, chcela by som sa informovat ohladom zaradenia do platovej triedy. V septembri 2020 som nastupila do materskej skoly ako zacinajuci pedagogicky zamestnanec. Moje ukoncene vzdelanie je uplne stredne vseobecne - gymnazium. V maji 2021 by som mala ukoncit adaptacne vzdelavanie, na Strednu odbornu skolu pedagogicku -odbor ucitelstvo pre materske skoly a vychovavatelstvo - 2 rocne kvalifikacne studium by som mala nastupit od septembra 2021. Moja otazka znie - ake bude moje platove zaradenie po uspesnom ukonceni adaptacneho vzdelavania ( z kategorie zacinajuci prejdem do kategorie samostatny). A taktiez, ak nastupim do spominanej skoly a tak vznikne kvalifikacny predpoklad podla zakona 138 o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov a § 83 bod č.
(2) Pedagogický zamestnanec je povinný po preradení do inej kategórie splniť kvalifikačný predpoklad pre príslušnú kategóriu najneskôr do dvoch rokov odo dňa preradenia.
Budem moct za predpokladu, ze uspesne ukoncim adaptacne vzdelavanie a zaroven v septembri nastupim na spominanu skolu, prejst do platovej triedy 5?

Dakujem za odpoveď.
S. Botló

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Ako začínajúca učiteľka materskej školy s ukončeným gymnázium ste zaradená do 4. platovej triedy. Po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania Vás zaradia do kariérového stupňa samostatná učiteľka aj napriek tomu, že nemáte predpísané vzdelanie, teda nespĺňate kvalifikačný predpoklad. Pri vzniku pracovného pomeru Vám dali, alebo mali dať, podmienku podľa § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. získať kvalifikačný predpoklad na odbornú činnosť učiteľky materskej školy do štyroch rokov od vzniku pracovného pomeru. § 83 ods. 2, ktorý uvádzate vo svojej otázke sa Vás netýka, pretože stále ste v rovnakej kategórii - učiteľka materskej školy, i keď v rôznom kariérovom stupni.

Sabina Botló
Zaradenie do platovej triedy

Dakujem velmi pekne za Vasu odpoved. Ak to spravne chapem, je teda mozne po ukonceni adaptacneho vzdelavania ma preradit do platovej triedy 5 ako samostatny ucitel, aj ked este nebudem splnat kvalifikacny predpoklad? Samozrejme pri nastupe som dostala podmienku splnit kvalifikacny predpoklad do 4 rokov od uzatvorenia pracovnej zmluvy. Zaujima ma v akej platovej triede budem po ukonceni adaptacneho vzdelavania. Dakujem este raz za Vasu odpoved.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Po ukončení adaptačného vzdelávania budete zaradená v kariérovom stupni samostatná učiteľka, ktorému zodpovedá 5. platová trieda.