6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Ivana199
Zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň,
prosím vás ako zaradím do platovej triedy učiteľa, ktorý ide učiť na ZUŠ literárno dramatický odbor.
Má vyštudovanú VŠ II. stupňa - učiteľstvo pre I. stupeň základnej školy. Má aj I. kvalifikačnú skúšku.
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň,
Váš učiteľ je zatiaľ nekvalifikovaný. Podľa vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z. má vzdelanie uvedené v prílohe č. 1, 1. diel, V. časť, 2. bod, písm. c) a musí absolvovať rozširujúce štúdium pre splnenie kvalifikačných predpokladov na výkon pracovnej činnosti na vyučovanie predmetov príslušného odboru základnej umeleckej škole, a to v dobe, ktorú mu určite ako zamestnávateľ. Do splnenia podmienok ho zaradíte do 6. platovej triedy.

Marta Mičudová
Materská dovolenka , doklad

Dobrý deň , rada by som sa informovala na započítanie materskej dovolenky do pedagogickej praxe .Je potrebné zamestnávateľovi vydokladovať obdobie počas ktorého som bola na MD ? Aký doklad je potrebné predložiť ? Ak by bol doklad predložený v mesiaci október nárok na započítanie do pedagogickej vznikne od nasledujúceho mesiaca alebo až od 1.januára s novým platovým dekrétom ? Vopred ďakujem za odpoveď .

GabikaPaM
Započítanie praxe

Dobrý deň. Od 1.9.2023 máme učiteľa 2. st. ZŠ, ktorý počas denného štúdia pracoval na základe pracovnej zmluvy v ZUŠ (5 rokov praxe). V roku 2020 štúdium úspešne ukončil. Započítava sa prax počas denného štúdia za účelom zvýšenia platovej tarify v závislosti od dĺžky započítanej praxe? Vopred ďakujem za odpoveď.

Ivana Šoganičová
Asistent ucitela

Mam otázku ,pracujem ako pedagogický asistent.Mam skončení VŠ-2.stupna pedagogického smeru.Fo akej platovej triedy patrím.Dakujem

Maria Pavlikova
Asistent ucitela

Dobrý deň,
ak je Vaše vzdelanie uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 6, to znamená, že ste kvalifikovaný, patrí Vám zaradenie do 6. platovej triedy.