6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Miska 174
zaradenie do platovej triedy

Dobry vecer chcem sa spytat na zaradenie do platovej triedy.Som vyucena kucharka s maruritou ale do zamestnania som nastupila ako pomocna kucharka najskor na zaskok zeny na marodke a neskor aj na dobu neurcitu.Podla zmluvy som teda pomocna kucharka v SJ , trieda bola 2. a stupen 12.Ale na skole bola kontrola a podla nej nemame spravne udelene triedy podla pracovnej naplne a musia nas preradit do 1.platovej triedy.Akymsi nedopatrenim som od zaciatku nemala podpisanu ziadnu pracovnu napln. Asi pred mesiacom mi bol doneseny papier na podpis prave s pracovnou naplnou.Na nom bola uz spominana 1.platova trieda.
Teraz neviem ci mam narok na 1. alebo 2. tiredu.
Ci uz podla spominanych cinnosti v 1. platovej do 1tky
alebo podla toho co realne robim aj ked to nemam v pracovnej naplni do 2ky
Ja konkretne robim ranajky a olovranty,cize natierky,mucniky,pudingy a vydavam polievku skolkarom.Mam aj riziko pracovneho urazu aj zodpovednost za zdravie druhych.
Dufam ze sa to da pochopit z mojho opisu a dakujem za odpoved
Miska

Helene
zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň, moja otázka znie: do ktorej platovej triedy má byť zaradená vychovávateľka v školskom internáte, ak ukončila vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa v odbore Sociálna práca a momentálne si robí doplnkové pedagogické štúdium na UMB v BB. Zároveň sa chcem opýtať, koľko rokov jej môže byť uznaná prax, ak pred nástupom na pozíciu vychovávateľky pracovala 13 rokov v úplne inom odbore.
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Kedy nastúpila do školstva ? Započítavanie praxe je plne v kompetencii zamestnávateľa. Na základe čoho mám posúdiť koľko rokov jej máte zarátať,

Helene
zaradenie do platovej triedy

Pani pracovala od 1994-2007 ako predavačka, mala ukončené úplné stredoškolské vzdelanie s maturitou. Od r. 2007 -2015 pracovala ako pomocná (nočná) vychovávateľka a od r.2015 ako vychovávateľka. Má ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa (Mgr.) Sociálna práca. Má byť zaradená do 9. platovej tarify alebo 10. ? Doplnkové pedagogické štúdium ukončí tento rok. Koľko odpracovaných rokov jej môže zamestnávateľ započítať za obdobie 1994-2007, keď nepracovala v školstve?

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Ak sa jedná o vychovávateľku v školskom internáte, je kvalifikovaná podľa vyhlášky MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1 časť XIII. Vychovávateľ, písm. A bod 14. Pomocná vychovávateľka nie je pedagogický zamestnanec a lehota na absolvovanie doplňujúceho pedagogického štúdia podľa § 60 ods. 2 zákona č. 317/2009 Z. z. jej začala plynúť od 2015 a končí 2019. Pravdepodobne už nie je začínajúca, tak môže byť zaradená do kariérového stupňa samostatná vychovávateľka do 10. platovej triedy. Prax predavačkky sa zvyčajne do započítanej praxe nezapočítava.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Na Vaše zaradenie do platovej triedy má vplyv veľa okolností. Ak kontrola zvážila, že ste zle zaradená, zamestnávateľ by to mal rešpektovať. Ak s tým nesúhlasíte, obráťte na súd, ktorý rieši pracovno-právne spory. Ja do toho zasahovať nemôžem a ani nebudem. Aj prvej platovej triede aj v druhej platovej triede je zamestnávateľ povinný Vám vyplácať minimálnu mzdu.