7 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
SOSkola
zaradenie do PT školský špeciálny pedagóg

Dobrý deň, učiteľka v strednej odbornej škole má ukončenú VŠ učiteľstvo pre špeciálne školy-pedagogika emocionálne a sociálne narušených a učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov slovenský jazyk a literatúra (2003). Ako učiteľka je zaradená do 8 PT učiteľ s I. atestáciou, prac trieda 1, 2x6% prípl za prof rozvoj §32g, prax 17 rokov. Popri výučbe občianskej náuky, slovenského jazyka a spoločenskej komunikácii pôsobila aj ako výchovný poradca od r. 2010) . Ako školský špeciálny pedagóg bude zaradená v platovej triede 7 , prac. triedy 2? Ďakujem za odpoveď

Maria Pavlikova
zaradenie do PT školský špeciálny pedagóg

Dobrý deň,
kvalifikačné predpoklady pre školského špeciálneho pedagóga sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 8. Vašej zamestnankyne sa týka 2. bod písm. a). Ak by ste jej uznali učiteľstvo pre špeciálne školy, (nie som si istá, či je postačujúce učiteľstvo nie poradenstvo), aj tak nespĺňa podmienku najmenej jeden rok pracovnej činnosti s deťmi alebo žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacím potrebami. Navrhujem uplatniť § 83 ods. 2 a ods. 4 zákona č. 138/2019 Z. z. a zaradiť do 7. platovej triedy, pracovná trieda dva.

Beatkasz
uznanie 1.atestácie školskému špeciálnemu pedagógovi

Dobrý deň,
mám zamestnankyňu, ktorá u nás pracuje od roku 2010 ako učiteľka 1.stupňa. Od 1.9.2023 je preradená na pozíciu školského špeciálneho pedagóga.
Od 1.10.1997 do 28.2.2009 pracovala v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých ako majster odbornej výchovy a bola odmeňovaná v zmysle katalógu PČ pre školstvo.
V roku 2009 začala a v 9/2010 ukončila kvalifikačné vzdelávanie PZ na doplnenie špeciálnopedagogickej spôsobilosti. Je teda kvalifikovaná na ŠŠP a zatiaľ ju mám zaradenú do 7.PT, prac.triede 2.
Moja otázka znie, môžeme jej uznať rozširujúce vzdelávanie ako 1.atestáciu a zaradiť ju do 8. PT?
Po ukončení vzdelávania im bolo povedané, že si za uvedené vzdelávanie nemôžu uplatniť kredity, nakoľko za ne žiadne nedostali, ale že ho budú mať uznané ako 1.atestáciu v prípade, že budú vykonávať ŠŠ pedagóga.
Ďakujem za usmernenie.

Maria Pavlikova
uznanie 1.atestácie školskému špeciálnemu pedagógovi

Dobrý deň,
neviem, či v otázke niečo chýba alebo tomu nerozumiem. Ak Vaša učiteľka je preradené do kategórie školský špeciálny pedagóg od 1. 9. 2023 a rozširujúce štúdium absolvovala v rokoch 2009/2010, ako sa jej môže uplatniť ako prvá atestácia, keď ho robila v kategórii učiteľ, čo je iná kategória ako školský špeciálny pedagóg. Jej vzdelanie posudzujete v septembri 2023.

Edita Körössyová
Kareirovy stupen pedagogickeho zamestnca

Dobry den!
Mam viac nez 30 rokov pedagogickej praxe. Moje najvyssie vzdelanie je I.stupen VS specialna pedagogika.
Viac rokov ucim v specialnej triede ZS, ako nekvalifikovany pedagogicky zamestnanec, aj ako triedny ucitel. Bola som zaradena, do karieroveho stupna samostatny pedagogicky zamestnanec.
Teraz ma preradili do karieroveho stupna, zacinajuci pedagogicky zamestnanec.
Je to v sulade so zakonom?

Edita Körössyová
Karierovy stupen pedagogickeho zamestnanca

Dakujem za odpoved. Viem, ze su tam preklepy. Moj telefon prepise slova.

Maria Pavlikova
Kariérový stupeň pedagogického zamestnanca

Dobrý deň,
ste nekvalifikovaný učiteľ v špeciálnej triede, kde sa vyžaduje v súlade s § 11 ods. 1 písm. a) zákona č. 138/2019 Z. z. vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. Nikdy Vás nemali prijať. Nikdy ste nemali byť zaradená ako samostatný pedagogický zamestnanec, ani triedny učiteľ a ani po 30. rokoch ani ako začínajúci učiteľ. Nie je to v poriadku. PS: toľko preklepov od jedného učiteľa rovno v nadpise som ešte nevidela.