4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
mariatomova
zaradenie majstra OV

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ako správne zaradiť majstra odborného výcviku v elektro odbore . Vzdelanie - výučný list - 1968, maturita 1972 - priemyselná škola elektrotechnická - 1972, SVŠ technická, fakulta elektrotechnická - 1986, DPŠ pre majstrov OV -1994, ako pedagóg pracoval do 30.6.2012. Môžeme v súčasnej dobe považovať DPŠ ako náhradu prvej kvalifikačnej skúšky - 1. atestácia a zaradiť do 11. PT alebo považovať DPŠ ako splnenie kvalifikačného predpokladu a zaradiť do 10. PT. Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Zaradenie majstra OV

Náhrady kvalifikačných skúšok sa do 31. 10. 2009 priznávali učiteľom s vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa po piatich rokoch pedagogickej praxe za vzdelania uvedené v § 9 ods. 1 vyhlášky MŠ SR č. 41/1996 Z. z. Z Vašich údajov neviem posúdiť, či Váš zamestnanec pracoval v niektorom období aj ako učiteľ alebo len ako majster odbornej výchovy. Majstri odbornej výchovy do uvedeného obdobia nevykonávali atestácie a neuznávali sa im ani náhrady kvalifikačných skúšok. Tak ako aj v predchádzajúcej otázke chýbajú podstatné náležitosti, tak moja odpveď nemôže byť kvalifikovaná.

mariatomova
zaradenie doplnenie údajov

Dobrý deň p. Pavlíková
dopĺňam údaje k otázke. Menovaný pracoval u nás od 1.4.1993 ako majster OV , DPŠ majster od r. 1994, od 1.9.95 bol zaradený ako učiteľ odborných predmetov, DPŠ učiteľ od. r. 1999, teraz bude pracovať ako majster odborného výcviku
ďakujem

Maria Pavlikova
Zaradenie - doplnenie údajov

Ospravedlňujem sa, ale tak mi to nie je jasné. Moja predchádzajúca odpoveď v podstate platí. Majstrovi odbornej výchovy nemôžete uznať náhradu kvalifikačnej skúšky. Na posúdenie jeho zaradenia sú potrebné viaceré údaje o vzdelaní, či absolvoval didaktiku odborného výcviku a pod. Ale aj keď nemám údaje, dovolím si uviesť, že do 11. platovej triedy ho nemôžete zaradiť.