6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Stefania Piliarova
Zaradenie pedagogického zamestnanca

Dobrý deň!

Chcem sa opýtať na zaradenie do platovej triedy p. učiteľky pre nižšie stredné vzdelávanie - učí anglický jazyk na druhom stupni ZŠ, ktorá získala druhý stupeň vysokoškolského vzdelania v odbore prekladateľstvo a tlmočníctvo - anglický jazyk. Nastúpila k nám 24.8.2015, pedagogickú spôsobilosť získa DPŠ, ktoré má začať v novembri 2015. Do ktorej platovej triedy ju mám zaradiť? Mám ju zaradiť do 9. platovej tiedy ako učiteľa s iným ako požadovaným VŠ vzdelaním 2. stupňa alebo do 10. triedy, pretože začala plniť podmienku DPŠ?
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Zaradenie pedagogického zamestnanca

Najskôr sa chcem spýtať, či ide o prvý pracovný pomer v školstve. Ak áno, jedná sa o začínajúcu učiteľku so zaradením do 9. platovej triedy a do adaptačného vzdelávania. Ak už v školstve pracovala, je dôležité, či jej už plynula doba na doplnenie pedagogickej spôsobilosti. Táto doba sa počíta aj u predchádzajúcich zamestnávateľov, nielen u posledného.

Stefania Piliarova
Zaradenie pedagogického zamestnanca - DPŠ

Spomínaná p. učiteľka už bola zamestnaná ako učiteľka ANJ na druhom stupni na inej ZŠ, na ktorej podmienku do 2 rokov od nástupu začať DPŠ nesplnila, preto s ňou rozviazali pracovný pomer. Od septembra nastúpila u nás.Ako to teda bude s jej zaradením? Ďakujem.

Maria Pavlikova
Zaradenie pedagogického asistenta

No presne takto to funnguje v praxi. Podmienku nesplnila a preto s ňou rozviazali pracovný pomer. Vy ste nemali s ňou uzatvoriť pracovný pomer, pretože podmienku nesplnila a nepočíta sa znova. Môžete skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe. Zaradenie do 9. platovej triedy nie je riešením, potom nemusí byť v zákone podmienka na doplnenie si DPŠ, keď sa nemusí splniť. Poradila by som Vám, pošlite všetky doklady aj s dobou pedagogickej činnosti na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, možno usúdia, že DPŠ nie je potrebná. Závisí od toho ako posúdia jej doterajšie vzdelanie.

Maria Pavlikova
Zaradenie pedagogického zamestnanca

Prepáčte v názve som uviedla asistenta namiesta zamestnanca. Ospravedlňujem sa za chybu.

lenka321
Pekny den, potrebovala by som

Pekny den, potrebovala by som poradiť. Pracujem v MŠ, som zaradena do 9.pl.triedy (589,50e), po zhliatnuti vyplatného listka, odratani (zdravotky, dan atď.) mam cistu mzdu (506,17e), je to vporiadku???