4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Monika Melichova
zaradenie riaditeľky CVČ

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu, ako má byť zaradená riaditeľka CVČ (kariérny stupeň a plat. trieda) ??
- v r. 1982 ukončila VŠ poľnohosp. - odbor fytotechnický
- v r. 2003 vykonala št. skúšku z biológie - Rozširujúce štúdium Biologie na UKF Nitra - toto štúdium je náhradou I. kvalifikačnej skúšky
- v r. 2015 predložila osvedčenie o druhej atestácii v kategórii : Učiteľ pre nižšie stredné vzdelávanie (atest.práca: Inovatívne metódy vo vyučovaní biológie)
- prax má 30 rokov

Ďakujem za odpoveď

Maria Pavlikova
Zaradenie riaditeľky CVČ

Súčasná riaditeľka CVČ pravdepodobne pracovala v minulosti ako učiteľka. Nespomínate, či absolvovala doplňujúce pedagogické štúdium, ale keďže absolvovala rozširujúce štúdium pravdepodobne DPŠ mala absolvovanú. Riaditeľ CVČ je zaradený do kategórie vychovávateľ a riaditeľ CVČ musel mať vykonanú prvú atestáciu alebo prvú kvalifikačnú skúšku aj v minulosti. Neuvádzate žiadne údaje, z ktorých by som mohla vychádzať, tak iba skonštatujem, že pedagogický zamestnanec, ktorý vykonal druhú atestáciu pre inú kategóriu ako tú, v ktorej je zaradený, zaradí sa do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec s prvou atestáciou v súlade s § 27 ods. 5 písm. b) zákona č. 317/2009 Z. z.

Andrea Bacúšan ...
Riaditel

Chcela by som sa opytat. Mam vystudovany odbor slovensky jazyk a pedagogika vzdelanie II.stupen Vs. Dokoncila som si doktorat PhD. Chcela by som vsak pracovat ako riaditelka CVC. Je mozne aby som s mojim vzdelanim mohla vykonavat tuto pracu a za akych podmienok. Dakujem. Atestacne skusky este nemam.

Maria Pavlikova
Riaditeľ

Riaditeľ centra voľného času ako vedúci zamestnanec v súlade s § 34 ods. 2 zákona č. 317/2009 Z. z. musí spĺňať kvalifikačné predpoklady na činnosť vychovávateľa, mať vykonanú prvú atestáciu a mať päť rokov pedagogickej praxe.