2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Ivana Kokavcova
Zaradenie uciteľa

Dobrý deň prajem,

poprosím Vás informáciu: pôsobím ako stredoškolská učiteľka anglického jazyka. Mam vyštudovaný 2. stupeň vysokoškolského štúdia - žurnalistiku. Zároveň som si dorobila Doplnkové pedagogické štúdium. Avšak, aby som bola kvalifikovaná učiteľka Anglického jazyka, potrebovala by som "dorobiť" Anglický jazyk. Prešla som si nariadenia Zákon č. 437/2009, kde sa v VII. časti Kvalifikačných predpokladov píšu možnosti (č. 17). Avšak, rada by som absolvovala štúdium PhD. - tretí vysokoškolský stupeň so zameraním na Anglický jazyk (zrejme Pedagogická fakulta, Katedra cudzích jazykov). Bola by som po absolvovaní PhD. v tomto odbore kvalifikovaná učiteľka Anglického jazyka? Mala by som Mgr. Žurnalistika + DPŠ + PhD. v odbore ANJ.
Zároveň, ak by to bolo možné a tretí stupeň PhD. by bol možný, aby ma zaradil ako kvalifikovanú učiteľku ANJ, poprosím o postup, či PhD. téma môže byť na Pedagogickej fakulte alebo kde, aby som si vedela vybrať pôsobisko.
Ďakujem.

Maria Pavlikova
Zaradenie učiteľa

Na vyučovanie anglického jazyka ste nekvalifikovaná. Najskôr musíte absolvovať vzdelávanie podľa nariadenia vlády č. 437/2009 Z. z. časť VII. bod 17, teda byť kvalifijkovaným učiteľom a potom môžete absolvovať tretí stupeň vysokoškolského vzdelania. Ak nebudete kvalifikovaná, budete zaradená v 9. platovej triede a PhD. Vás do 11. platovej triedy neposunie.