5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Oháleková
Zaradenie učiteľa ZŠ

Dobrý deň,
chcela ba som sa opýtať na zaradenie zamestnanca - učiteľ 2. stupňa ZŠ.
Zamestnanec má ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa - Karlova univerzita v Prahe a doplňujúce štúdium o pedagogickej spôsobilosti ukončené 26.08.2014. Otázka: Platí mu náhrada za 1. kval. skúšku? Do ktorej platovej triedy má byť zaradený?
V predchádzajúcom zamestnaní bol zaradený v 8 platovej triede. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.

Maria Pavlikova
Zaradenie učiteľa ZŠ

Dobrý deň,
nepíšete, či je Váš učiteľ kvalifikovaný a či má rozhodnutie z ministerstva školstva o rovnocennosti vzdelania získaného v zahraničí so vzdelaním na Slovensku. Nie je dôležité v akej platovej triede bol v minulom zamestnaní zaradený, ale je dôležité vedieť, na základe čoho mu chcete uznať náhradu prvej atestácie.

Oháleková
Zaradenie učiteľa ZŠ

Dobrý deň, spomínaný pracovník je kvalifikovaný. Na Univerzite Karlovej v Prahe má ukončené magisterské štúdium ang. jazyka a literatúry (neučiteľský smer) ukončené v roku 2012. Nemá z ministerstva školstva potvrdenia o rovnocennosti vzdelania, ale má vysvedčenie o pedagogickej spôsobilosti vyučovať na základných a stredných školách (ANJ) z Univerzity Komenského v Bratislave (ukončené 26.08.2014). Môžme uznať získanie pedagogickej spôsobilosti ako náhradu za 1. kvalifikačnú skúšku?
Za skorú odpoveď vopred ďakujem.

Maria Pavlikova
Zaradenie učiteľa ZŠ

Dobrý deň,
ak chcete uznať náhradu prvej kvalifikačnej skúšky z roku 2014 podľa § 9 vyhlášky MŠ SR č. 41/1996 Z. z. za doplňujúce pedagogické štúdium, tak uvedená vyhláška bola od 1. 11. 2009 zrušená a náhrady s nepriznávajú.

Oháleková
Zaradenie učiteľa ZŠ

Ďakujem za informáciu.