6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Jaroslav258
Zaradenie ucitelky MS

Dobry den, moze sa ucitelka materskej skoly, ktora splna kvalifikacne predpoklady na urovni stredoskolskeho vzdelania zaradit podla zakona 341/2004 Z.z. podla katalogu pracovnych cinnosti do platovej triedy 0 a platoveho stupna 0? Ved take triedy a stupne s 0 ani neexistuju. No a takyto dekret ma vystaveny kvalifikovana ucitelka a ako tarifny plat ma napisane: osobny priplatok 350 eur. Je toto normalne?

Maria Pavlikova
Zaradenie ucitelky MS

So svojim problémom sa obráťte na riaditeľku materskej školy.

Jaroslav258
Zaradenie ucitelky materskej skoly

Cize zodpovedna je riaditelka? Ona hovori, ze si to mam riesit so mzdovou. No, povedzete pani Pavlikova, mozu takto zaradit kvalifikovaneho pedagogickeho zamestnanca v materskej skole? V rozhodnuti o plate ani zmienka o zakone o pedagogickych zamestnancoch. Iba podla zakona 553/2003 a nariadenia vlady SR 341/2004 Vas zaradujem do 0.platovej triedy a 0.platoveho stupna a urcujem Vam funkcny plat: osobny priplatok 352,- eur. Nic viac v platovom dekrete. Je toto spravne?

Maria Pavlikova
Zaradenie učiteľky materskej školy

Oznámenie o výške a zložení funkčného platu nie je správne naformulované. Predpokladám, že na oznámení o plate je podpis riaditeľky a so mzdovou účtovníčkou to má riešiť riaditeľka. Učiteľka je len kolegyňa mzdovej účtovníčky, nemôže ju riadiť.

Jaroslav258
Zaradenie ucitelky materskej skoly

Na platovom dekrete je podpis primatora mesta. Toho ale riadi pani riaditelka a to velmi zlym smerom. Cize zodpovedny je zriadovatel? Materska skola nie je pravna subjektivita. A pani riaditelka nema ziadnu zodpovednost?

Maria Pavlikova
Zaradenie učiteľky materskej školy

Pani riaditeľka má zodpovednosť, píšem Vám to od začiatku. Ak ste materská škola bez právnej subjektivity, Vašim zamestnávateľom je mesto.