10 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
StankaDca
Zaradenie v MŠ

Dobry den, od januara nastupujem prvykrat do MŠ ako učiteľka. Mám vyštudovanú žurnalistiku - Mgr. a prednedávnom som dokončila dvojročné pomaturitné štúdium ped. materských škôl a vychovávateľstvo. Bola som 7 rokov na materskej dovolenke / ak su moje informácie spravne, do pedagogickej praxe by mi mohlo byt zapocitanych 6 rokov/ Vie mi niekto poradit, do akej platovej triedy budem zaradena ? vopred dakujem!

Maria Pavlikova
Zaradenie v MŠ

Na základe uvedeného spĺňate kvalifikačné predpoklady na činnosť učiteľky materskej školy na úrovni úplného stredného odborného vzdelania. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa máte iné ako požadované vyhláškou MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1, časť I. Učiteľ materskej školy. Nemáte žiadnu pedagogickú prax, zaradia Vás do kariérového stupňa začínajúca učiteľka materskej školy do 9. platovej triedy a do adaptačného vzdelávania. V 9. platovej triede ostanete zaradená aj po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania. Čo sa týka obdobia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky, tú to Vám v súlade s § 6 ods. 4 písm. c) a ods. 5 zákona č. 553/2009 Z. z. započítajú do ostatnej praxe v súlade s jej čerpaním, nie paušálne 6 rokov. Pedagogická prax je podľa s § 3 zákona č. 317/2009 Z. z. prax (činnosť) pri uskutočňovaní školského vzdelávacieho programu.

Nellyleuska
Neuznana platova trieda

Dobry vecer, prosim o radu ohladom platovej triedy. Uz pol roka sa nemozem u zamestnavatela domoct pravdy a tentokrat som rozhodnuta podat podnet na Inspektorat prace. Nepomohli ani styri vyjadrenia z Ministerstva skolstva, ktore boli v moj prospech.Velmi rada by som bola p. Pavlikova, aby ste sa vyjadrili ako odbornik k mojmu problemu. Takze moja kvalifikacia: dvojrocne pomaturitne odbor Ucitelstvo pre MS a vychovavatelstvo, Ucitelstvo pre 1. st. ZS, Rigorozna skuska v odbore Predskolska a elementarna pedagogika, 1.atestacia v odbore Predskolska a elementarna pedagogika a 2. atestacia v odbore Predskolska a elementarna pedagogika. Som v 11. platovej triede. Pracujem na jednom mieste 13 rokov a vyjadrenie zamestnavatela je, ze nepotrebuje ucitelku s 12 platovou triedou. Tak co poviete p. Pavlikova, je toto normalne?
Dakujem

Maria Pavlikova
Neuznaná platová trieda

Ste kvalifikovanou učiteľkou materskej školy s druhou atestáciou. To je naše školstvo. Desiatky otázok prichádza od učiteliek materskej školy so vzdelaním od výmyslu sveta, len nie vzdelanie pre materské školy a Vám povie zamestnávateľ, že nepotrebuje vzdelanú učiteľku. Robím v tejto oblasti už 15 rokov a nie som učiteľka, ale stále sa sťažujeme na naše deti, aké sú ...... Sú také ako ich vychovávame my rodičia a tiež naši "kvalifikovaní" učitelia. Snáď Vám inšpektorát práce pomôže. Ale skôr ste mali osloviť štátnu školskú inšpekciu.

tamara
personalistika

Môžem sa uchádzať a post riaditeľky v MŠ, keď som sa ešte len teraz prihlásila na predatestačné vzdelávanie?

Maria Pavlikova
Personalistika

Riaditeľka školy, teda aj materskej školy, musí v súlade s § 34 ods. 2 zákona č. 317/2009 Z. z. spĺňať kvalifikačné predpoklady na výkon pedagogickej činnosti v príslušnej kategórii a podkategórii, mať vykonanú prvú atestáciu a spĺňať podmienku dĺžky päť rokov pedagogickej činnosti. Všetky tieto podmienky musia byť splnené v čase, keď sa uchádzač o miesto riaditeľa prihlási do výberového konania. Neuvádzate nič konkrétne a prihláška na predatestačné vzdelávanie nie je splnením žiadnej z uvedených podmienok.

Kamili
zaradenie do plat. kategórie v MŠ

Dobrý večer....
Chcela by som sa opýtať do akej platovej triedy by som bola zaradená ako učiteľka v MŠ ak mám ukončenú Strednú pedagogickú školu, magisterské štúdium Sociálna Pedagogika a doktorát z Pedagogiky (PhDr.)? Ak by som chcela byť kvalifikovanou učiteľkou stačilo by mi iba rozširujúce štúdium predškolskej pedagogiky? Ďakujem za odpoveď....:-)

Maria Pavlikova
Zaradenie do plat. kategórie v MŠ

Ak môžem predpokladať, že stredná pedagogická škola bola zameraná na učiteľstvo v materskej škole, tak na úrovni ÚSO ste kvalifikovaná učiteľka materskej školy. Všetky ostatné vzdelania sú iné ako požadované vyhláškou MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1, časť I. pre učiteľku materskej školy a patrí Vám zaradenie do 9. platovej triedy. Rozširujúce štúdium asi nemôžete absolvovať, keď nemáte doplňujúce pedagogické vzdelanie nadväzujúce na vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. Poskytnuté údaje o vzdelaní sú nepostačujúce pre moje posúdenie.

Mirka Bakytova ...
Riaditelka v MS

Dobry den,
chcela by som sa informovat , ake vzdelanie by som si musela doplnit , ak by som sa chcela uchadzat o miesto riaditelky v MS.Mam magisterske pedagogicke vzdelanie v odbore sj-geo a 1.atestaciu.Zamestnana som 7 rokov z toho 3 roky materska a rodicovska dovolenka.Dakujem za odpoved.

Maria Pavlikova
Riaditeľka v MŠ

Riaditeľka materskej školy ako vedúci zamestnanec musí v súlade s § 34 ods. 2 zákona č. 317/2009 Z. z. spĺňať kvalifikačné predpoklady na výkon pedagogickej činnosti v príslušnej kategórii a podkategórii (učiteľ materskej školy), mať 5 rokov pedagogickej praxe a vykonanú prvú atestáciu v tej podkategórii, na ktorú spĺňa kvalifikačný predpoklad. Musíte si doplniť vzdelanie, ktorým získate kvalifikačný predpoklad pre učiteľku materskej školy v súlade s vyhláškou MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1 časť 1 Učiteľ materskej školy.