7 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
jankami1
zaradenie vychovavateľa

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať do akej platovej triedy mam byť zaradená ak nastupujem ako vychovávateľka na základnej škole. Mám ukončený I.stupen Vš v odbore predškolská a elementarna pedagogika a II.stupen v odbore učiteľstvo pre primárne vzdelávanie. Adaptačné vzdelávanie mám ukončené. Dakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Zaradenie vychovávateľa

Na výchovno-vzdelávaciu činnosť vychovávateľky školského klubu detí Vašim vzdelaním spĺňate kvalifikačné predpoklady podľa vyhlášky MŠ SR č. 437/2009 Z. z., časť XIII. písm. A bod 4 a budete zaradená do 10. platovej triedy.

jankami1
Dakujem pani Pavlíková, ešte

Dakujem pani Pavlíková,

ešte sa chcem opýtať, či zaradenie do 10-tej triedy platí aj vtedy ak strednú školu mám ekonomického charakteru, nie pedagogický smer. Zamestnávateľ trvá na tom, že mam byť zaradena do triedy 9. Dakujem vopred za odpoved.

Maria Pavlikova
Zaradenie vychovávateľa

Nie, názor Vášho zamestnávateľa nie je správny a platí moja predchádzajúca odpoveď. Spýtajte sa, z ktorého ustanovenia príslušného predpisu vychádza. Kombinácia ukončené vzdelanie stredné odborné a vysokoškolské vzdelanie sa uplatňuje v málo prípadoch. Vo Vašom nie. Spĺňate vzdelanie na zaradenie do 10. platovej triedy na základe vyhlášky MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1, časť XIII., písm. A, bod 4.

jankami1
Dobrý večer pani Pavlíková,

Dobrý večer pani Pavlíková,

rada by som sa ešte opýtala, koľko praxe mi má započítať zamestnávateľ ak pedagogickú prax mám 2 roky. Ostatná moja prax nie je pedagogického charakteru cca 17 rokov z toho 6 rokov som bola na materskej a rodičovskej dovolenke. Pokiaľ viem, predošlý zamestnávateľ mi započítal 2/3, teda cca 12 rokov, no súčasný len tie 2 roky pedagogickej praxe. Závisí započítanie praxe od vôle zamestnávateľa, alebo je to určené zákonom?Lebo ide o dosť výrazný peňažný rozdiel. Dakujem pekne za odpoved.

Maria Pavlikova
Započítanie praxe

Započítanie praxe je v kompetencii zamestnávateľa a zamestnávateľ nie je viazaný započítanou praxou u predchádzajúceho zamestnávateľa. Nezávisí to však od jeho vôle alebo momentálnej dispozícii, ale vychádza zo zákona č. 553/2003 Z. z., konkrétne z § 6, ktorý má rozpracovaný vo svojom vnútornom mzdovom predpise. 2 roky pedagogickej praxe Vám započítal v súlade s § 6 ods. 2 písm. a) zákona č. 553/2003 Z. z. a do započítanej praxe Vám započíta aj dobu materskej a rodičovskej dovolenky, ak ste v tom čase neštudovali v dennom šúdiu, a to podľa § 6 ods. 4 písm. c) na jedno dieťa najviac 3 roky a na dve a viac deti spolu najviac 6 rokov. Započítanie ostatnej praxe je na jeho posúdení, a to podľa § 6 ods. 2 písm. b), či vedomosti a znalosti pedagogického zamestnanca ste pri tej činnosti využívali. Je málo takých povolaní.

jankami1
Ďakujem krásne za odpoveď.

Ďakujem krásne za odpoveď. Prajem pekný deň.