5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Oháleková
Zaradenie zamestnanca

Dobrý deň p. Pavliková, potrebovala by som poradiť so zaradením zamestnanca.
Prijali sme na základnú školu učiteľku, ktorá má ukončenú vysokú školu učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy a 1. kvalifikačnú skúšku (enviromentálna výchova na 1. stupni základnej školy). V ZŠ bude učiť v špeciálnej triede. Do akej platovej triedy ju mám zaradiť? Veľmi pekne ďakujem za skorú odpoveď.
S pozdravom Oháleková

Maria Pavlikova
Zaradenie zamestnanca

Zaradíte ju do 8. platovej triedy, pracovná trieda dva a dáte jej podmienku podľa § 83 ods. 3 zákona č. 138/2019 Z. z. získať špeciálno-pedagogickú spôsobilosť do štyroch rokov od činnosti v špeciálnej triede. Môžete zistiť, či už niekedy v špeciálnej škole alebo v špeciálnej triede nepracovala. V tom prípade by sa jej doby sčítali.

Oháleková
Zaradenie zamestnanca

Ďakujem za odpoveď . Ešte nám jednu otázku. Ak by sme jej nedali podmienku, pretože sa jedná o učiteľa pred dôchodkom, zaradím ju do platovej triedy 7, pracovná trieda 2 a dám ju ako nekvalifikovanú? Ďakujem za skorú odpoveď.

Maria Pavlikova
Zaradenie zamestnanca

Či jej dáte podmienku alebo nedáte, vyplýva to zo zákona. Je to kvalifikačná podmienka v špeciálnom školstve mať špeciálno-pedagogickú spôsobilosť., na ktorú nemá vplyv vek. Zaradenie do 7. platovej triedy neprichádza do úvahy, pretože do 7. platovej triedy sa zaradí kvalifikovaný samostatný učiteľ s vysokoškolským vzdelaním. Načo sa pýtate na fore, keď si aj tak spravíte ako chcete.

Oháleková
Zaradenie zamestnanca

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Pýtala som sa preto ,aby sme ju zaradili správne. S pozdravom Oháleková