7 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Katka1011
Zaradenie zamestnanca

Dobrý deň,

som učiteľka v MŠ, mám vyštudovanú strednú odbornú školu učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo a 2. stupeň vysokoškolského vzdelania učiteľstvo akademických predmetov v kombinácii Sj - Hv. Do akej platovej triedy by som mala byť zaradená? Ak by som si spravila prvú atestáciu, išla by som o platovú triedu vyššie?

Ďakujem za odpoveď.

Marcela Haľková
Zaradenie do triedy

Dobry den
Prosim o informáciu. Mam ukončený 2.stupen VS , neucitelsky odbor Technológia potravín, bola som prijatá ako učiteľ 3rocneho odboru hostinsky. S podmienkou ,aby som urobila DPŠ , adaptačné vzdelávanie a výučný list v tomto odbore, je tento postup správny a nevyhnutný? Dakujem

Maria Pavlikova
Zaradenie do triedy

Každý učiteľ by mal mať pedagogické vzdelanie, absolvovať adaptačné vzdelávanie, ak nemá prax v školstve a výučný list, ak vykonáva činnosť majstra odbornej výchovy. Ak nespĺňate uvedené kvalifikačné predpoklady a kvalifikačné požiadavky, je tento postup správny a nevyhnutný.

Maria Pavlikova
Zaradenie zamestnanca

Svojim vzdelaním spĺňate kvalifikačné predpoklady na výchovno-vzdelávaciu činnosť v materskej škole na úrovni úplného stredného odborného vzdelania. Atestáciu môžete vykonať nadväzujúcu na toto vzdelanie. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa je iné ako požadované vyhláškou. V súčasnosti by ste mali byť zaradená do 9. platovej triedy. Aj po v vykonaní atestácie budete zaradená do 9. platovej triedy.

Katka1011
Zaradenie zamestnanca

Takže mi v tom prípade urobenie atestácie v platovom postupe nepomoze... A môžem si aspoň zbierať kredity a dostávať kreditový príplatok?

Maria Pavlikova
Zaradenie zamestnanca

Kontinuálne sa vzdelávať môžete, prípadne aj zbierať kredity a keď Vám ich riaditeľ uzná pre účely vyplácania kreditového príplatku, tak budete dostávať kreditový príplatok.

Dominika Tomasová
Zaradenie do platovej triedy

Dobrý večer, mám ukončeny prvý stupeň vysokej školy v odbore slovenský jazyk a literatúra a nemecký jazyk a literatúra. Neskôr som vyštudovala Mgr. v odbore špeciálna pedagogika a pedagogika mentálne postihnutých pre učiteľov. Pracujem na základnej škole, ako vychovávateľ v školskom klube a pracujem s deťmi v slovenskom aj nemeckom jazyku. Chcela by som sa opýtať, do akej platovej triedy mam byť zaradená a ci si môžem pri tejto pracovnej pozícii urobiť kredity a vykonať atestáciu. Ďakujem