2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
AnnaPisarcik
zaradenie zamestnanca

Dobrý deň pani Pavlíková,
poprosím Vás o radu, zaradenie a splnenie kvalif.predpokladu ped.zamestnanca – učiteľ informatiky strednej odbornej školy informačných technológií (prvý pracovný pomer ako učiteľ SOŠ). Má už absolvované adaptačné vzdelávanie.
Vzdelanie: VŠ II.stupeň nepedagogického smeru Ing. rok ukončenia 2002, študijný odbor riadenie v poľnohospodárstve, študijná špecializácia informatika a kvantitatívny manažment, Fakulta ekonomiky a manažmentu SPU Nitra, DPŠ - pedagogická spôsobilosť na vyučovanie odborných predmetov rok ukončenia 2012.

aký kvalif.predpoklad spĺňa a kde ho môžem ho zaradiť do platovej tarify, resp. môže vyučovať informatiku ?

Chápem správne, že posúdenie plnenia kvalifikačných predpokladov na vyučovanie jednotlivých predmetov je v súlade s § 14 zákona č. 138/2019 Z. z. plne v kompetencii zamestnávateľa, ktorý posúdi zhodu obsahu získaného vzdelania s obsahom školského vzdelávacieho programu?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
zaradenie zamestnanca

Dobrý deň,
§ 14 zákona č. 138/2019 Z. z. chápete veľmi správne. Za posúdenie plnenia kvalifikačných predpokladov ste v plnej miere zodpovední. Ja vo svojom stanovisku Vás môžem usmerniť, prípadne potvrdiť alebo nepotvrdiť Vaše posúdenie. V tomto prípade by som sa uznala vzdelanie ako kvalifikačný predpoklad na vyučovanie predmetu informatika. Pre istotu by som posúdila aj priebežné skúšky, či boli z oblasti informatiky. Pozastavila som sa nad rokom ukončenia doplňujúceho pedagogického štúdia.