5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
msjana
Zástupca - poverená riadením

Dobrý deň,

potrebovali by sme poradiť. Zástupkyňa v materskej škole, ktorá nemá atestačnú skúšku a tým pádom nemôže byť riadiaci pracovník je od 1.1.2017 poverená vykonávať prácu zástupkyne až do vymenovania novej.
Avšak novú zástupkyňu bude menovať až nový riaditeľ po 1.8.2017. Môže byť poverená na funkciu zástupkyne dlhšie ako 6 mesiacov?

Maria Pavlikova
Zástupca - poverená riadením

Zástupcovia riaditeľa školy sa nemajú menovať ani poverovať. Je to uvedené v množstve odpovedí. Buď túto činnosť vykonávajú na základe pracovnej zmluvy v súlade s právnymi predpismi alebo ju vykonávajú na základe poverení, ktoré nemajú oporu v zákonoch. Keďže nemá byť poverená, tak nemá byť poverená ani opakovane, resp. je poverená bez opory v zákone a je to asi jedno koľkokrát sa zákon poruší. Bolo by zaujímavé vedieť aký paragraf a aké znenie má poverenie. Kto ju poveril, keď nemáte riaditeľa ? Ak bude nový riaditeľ už sa nájde zástupkyňa s prvou atestáciou ?

msjana
zástupca

Poverila ju riaditeľka, ktorá je tiež poverená od 1.1.2017 do 30.6.2017, výberové konanie na riaditeľa už prebehlo, takže od 1.7.2017 bude vykonávať funkciu nový riaditeľ. Poverená riaditeľka už nechcela riešiť situáciu so zástupkyňou z toho dôvodu ju poverila a nechala voľbu novej zástupkyne už na nového riaditeľa. Z pracovného kolektívu nemá nikto 1. atestáciu okrem budúceho riaditeľa, takže bude musieť prísť niekto nový.
Ďakujem za Vašu odpoveď.

Maria Pavlikova
Zástupca

Predpokladala som to takto. V podstate som Vám odpovedala, treba to dať do právneho a správneho stavu čo najskôr.

ančula
Klasifikácia žiaka, ktorý sa vrátil zo zahraničia na Slovensko

Dobrý večer,
potrebovala by som poradiť. Mám žiačku v 7. ročníku, ktorá študovala od 1.ročníka na ZŠ v zahraničí, kmeňovú škou mala v Bratislave, kde po skončení 4. roč. podľa zákona vykonala komisionálku. Druhý stupeň ZŠ tiež pokračovala v zahraničí až do apríla 2017. V apríly 2017 sa vrátila na Slovensko a začala chodiť do našej školy. Problém mám v tom, že ona v zahraničí nemala predmety maďarský jazyk, slovenský jazyk a chémiu, ako máme ju klasifikovať na konci školského roka z týchto predmetov.
Za odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem.