4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
MimaG
zastupovanie pocas MD

DObrý deň,
chcem sa opýtať , ak zastupujem ucitelku v MŠ počas materskej dovolenky, platí aj tu že ak som nekvalifikovaná ucitelka, musím do dvoch rokov ukonciť studium Predprimárnej pedagogiky aby som nebola vyhodena a mohla dotycnu ucitelku zastupovat podotykam zastupovat nie na dobu neurcitu?
dakujem

Maria Pavlikova
Zastupovanie počas MD

Tak ako to píšete, tak to nie je správne. Každý pedagogický zamestnanec by mal byť kvalifikovaný bez ohľadu na dĺžku pracovného pomeru a bez ohľadu na to, či zastupuje učiteľku na materskej dovolenke. Ak Vás prijali ako nekvalifikovanú, je za kvalitu výchovno-vzdelávacieho procesu zamestnávateľ zodpovedný. Ak Vám dali do pracovnej zmluvy podmienku do dvoch rokov ukončiť štúdium predprimárnej pedagogiky a Vy ste pracovnú zmluvu podpísali, mali by ste to splniť.

MimaG
Zastupovanie počas MD

Strednú školu mám - Pedagogickú akadémiu, - ucitelstvo MŠ a vychovávateľltvo, vysoku skolu mám: SPeciálnu pedagogiku, momentálne som na rozširujúcom štúdiu:Študijný odbor: Predškolská a elementárna pedagogika
Študijný program: Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie.
Stále som nekvalifikovaná?

Maria Pavlikova
Zastupovanie počas MD

Strednú školu mám - Pedagogickú akadémiu, - ucitelstvo MŠ a vychovávateľstvo, tak ste kvalifikovaná učiteľka materskej školy na úrovni úplného stredného odborného vzdelania. Vzdelanie, ktoré nemáte ukončené, nemožno posudzovať ako plnenie kvalifikačných predpokladov. Na základe dosiahnutého vzdelania môžete zastupovať učiteľku na materskej dovolenke a môžete pracovať aj v pracovnom pomere na dobu neurčitú. Ak si chcete zvýšiť kvalifikáciu, je to Vaša osobná vec.