3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Gabika84
Zastupovanie učiteľa vychovávateľkou v ŠKD

Dobrý deň prajem, chcela by som informovať ohľadom zastupovania učiteľa vychovávateľkou v ŠKD. Vychovávateľka je u nás zamestnaná na plný úväzok. Jej pracovná doba začína od 11.30 hod. Môže ju zástupca požiadať o zastupovanie učiteľa na 1. stupni v dopoludňajších hodinách? Na výučbu dolného stupňa vzdelanie má.
Keďže má vyštudovanú aj špeciálnu pedagogiku, vykonáva asistenta učiteľa na polovičný úväzok, rozvrh má však stanovený len na 3 dni asistencie.
Ak by ju zástupca dal zastupovať v dňoch, kedy nevykonáva asistenciu, nadčas sa jej vypláca z činnosti vychovávateľky? Tú má ako hlavnú činnosť.
Ďakujem veľmi pekne.

Maria Pavlikova
Zastupovanie učiteľa vychovávateľkou v ŠKD

Každý zamestnanec vykonáva svoju činnosť podľa pracovnej zmluvy. Neviem si dosť dobre predstaviť situáciu, ktorú opisujete. Mám tomu rozumieť tak, že kde je voľné miesto, tak zaskočí vychovávateľka. Podľa môjho názoru je to neprípustné. Alebo tomu nerozumiem.

Gabika84
Zastupovanie vychovávateľkou v ŠKD

Nezrozumiteľne som Vám napísala.
Naša vychovávateľka má hodiny asistenta rozvrhnuté na 3 dni. Asistenta robí na polovičný úväzok.
V piatok, kedy asistenciu nemá, prichádza do práce na 11.30 hod do ŠKD. Ak by došlo k situácii, že v piatok je nutné zastupovať za učiteľa na I.stupni, je možné tam uplatniť vychovávateľku?
Jej vzdelanie pokrýva vychovávateľstvo a aj výučbu I.stupňa. Ďakujem