3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Geextah502
Zmluva na dobu urcitu/neurcitu pri doplneni vzdelania

Dobry den,

Chcel by som Vas poprosit o radu. Pred pracou v skolstve som absolvoval studium na vysokej skole s titulom Mgr. na nepedagogickom odbore kde som absolvoval skusku z anglickeho jazyka (nie statnu zaverecnu) . Po jeho ukonceni som zacal studovat pedagogicky odbor kobinaciu SJ + AJ, ktory som tento rok ukoncil bakalarskym stupnom. Pocas pedagogickeho studia som zacal ucit AJ na zakladnej skole ako zacinajuci ucitel ZS II. stupna od 2.9.2014 do 31.7.2015 a nasledne som pokracoval v praci na tej iste skole od 2.9.2015 do 31.8.2016, v oba roky som pracoval na polovicny uvezok aby som mal cas dokoncit si skolu. Po dokonceni skoly mi riaditel skoly ponukol pokracovat nadalej na jeho ZS s tym ze budem vyucovat AJ aj SJ a zmluva mi bude predlzena na skolsky rok 2016/17. Predlzenie zmluvu mi ponuka ale len na 1 rok. Neporusuje tym zakon ked podla zakona sa moze na dobu urcitu pracovat maximalne 2 roky? Taktiez by som chcel vediet ci po studovani bakalaraskeho stupna mam moznost by zaradeni do 10 platovej tarify. A ako bude vyratavany moj plat ked podla slov riaditela budem na AJ kvalifikovany a na SJ nekvalifikovany. Dakujem velmi pekne.

Maria Pavlikova
Zmluva na dobu urcitu/neurcitu pri doplneni vzdelania

Na základe uvedeného vzdelania ste nekvalifikovaný rovnako na vyučovanie slovenského jazyka ako aj anglického jazyka bez ohľadu, ktorý z týchto jazykov vyučujete. Čo sa týka uzatvorenia pracovného pomeru na dobu určitú opakovane tretíkrát a na dobu presahujúcu dva roky, pán riaditeľ porušuje zákon, rovnako aj v prípade, že Vás ako nekvalifikovaého zamestnáva. Vaše zaradenie do 9. platovej triedy je správne. Kvalifikovaný na vyučovanie budete po absolvovaní magisterského štúdia, alebo rozširujúceho štúdia alebo po vykonaní štátnej jazykovej skúšky. Po absolvovaní niektorého z uvedených vzdelaní budete zaradený do 10. platovej triedy, ak budete kvalifikovane vyučovať 11 hodín, a to v súlade s § 7 ods. 3 zákona č. 317/2009 Z. z.

Geextah502
Kvalifikacia

Dakujem za odpoved.

Co sa tyka mojej kvalifikacie tak na AJ by som mal byt kvalifikovany podla vyhlasky 437/2009 cast V, A bod 18a - druhy stupen vysokoskolskeho vzdelania (predchadzajuca VŠ, vyhlaska neuvadza zw to musi byt pedagogicke studium) a statnu zaverecnu skusku z AJ mam po absolvovani bakalarskeho stupna pedagogickeho smeru sj+aj.