6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Stefie
znizeny uvazok

 moze riaditel znizit uvazok ucitela C variantu na polovicu a dopasovat pocet vyucovacich hodin deti, ktore maju IVP na polovicu ak zákon hovorí ináč?

annag
Rada by som Vám pomohla s

Rada by som Vám pomohla s nejakou odpoveďou, len neviem naisto, či som všetko pochopila správne.
Rozumiem tomu tak, že hovoríte o kvalifikačných predpokladoch. Vy na vzdelávanie žiakov, ktorí majú IVP (?) nemáte kvalifikáciu? Mysleli ste tým zákonom zákon č. 317/2009 Z.z.?
V zákone č. 317/2009 Z.z. sa totiž v § 7 ods. 3 hovorí o tzv. kvalifikačnej požiadavke (vyučovanie aprobačných predmetov v rozsahu najmenej jednej polovice jeho týždennej priamej výchovno-vzdelávacej činnosti zníženej o jednu hodinu), ktorá sa ale nevzťahuje na učiteľov ZŠ so vzdelávacím programom pre žiakov s mentálnym postihnutím.
Na relevantnú odpoveď by nebolo zlé uviesť aj vaše vzdelanie a študijný odbor.

Stefie
znizenie uvazku

Nesplnam kvalifikacne predpoklady na vykon ucitela v ŠZŠ hoci som sa to dozvedela az dva roky po ukonceni rozsirujuceho studia specialnej pedagogiky. Riaditel mi dala pred par mesiacmi v januári na vedomie ze si musim doplnit vzdelavanie o aprobacny predmet ktory sa vyucuje na zakladnych skolach, co aj mienim urobit, poslala som mu v najblizsom moznom case tri kopie podanych prihlasok. O vysledku prijatia budem informovana VŠ až v septembri neda sa skor, je to najblizsi vhodny termin. Riaditel mi odpisal ze to akceptuje ale prijatie nemam tak to nepovazuje za splnenie podmienky a dava mi polovicny pracovny uvazok len . Ak ho nepodpisem myslim ze hned nastupi vypoved hoci ja som nic neporusila.
Co sa tyka IVP neviem ktory zakon urcuje pre deti s IVP podmienku ze mozu mat len dve vyucovacie hodiny za tyzden hoci je to velmi malo pre ne.
S podzravom
Stefania

annag
znizenie uvazku

Z Vašich viet vyplýva, že Vaším najväčším problémom je nesplnenie kvalifikácie na vyučovanie v ŠZŠ.
V tomto prípade Vám riaditeľ môže dať výpoveď z dôvodu nesplnenia kvalifikačných predpokladov pokiaľ nemá možnosť ďalej Vás zamestnávať ani na kratší pracovný čas alebo nie ste ochotná prejsť na inú preňho vhodnú prácu, ktorú Vám ponúkol v mieste, ktoré bolo dohodnuté ako miesto výkonu práce.
Keďže skrátenie pracovného času je zmenou pracovnej zmluvy, treba túto skutočnosť upraviť v pracovnej zmluve.
Pri uzatváraní dodatku o skrátení pracovného času môžete požiadať riaditeľa školy, aby bol tento dodatok uzatvorený len na určitú dobu - 1 alebo 2 roky.
V tejto situácii odporúčam čo najskôr si doplniť kvalifikáciu a v prípade, že si miesto potrebujete a chcete udržať, prijať ponuku na prácu na kratší pracovný čas. Nezabudnite na možnosť upraviť ho len na dobu určitú, ak bude riaditeľ súhlasiť.

Pokiaľ ide o počet hodín v týždni pre deti s IVP, toto by malo byť upravené v učebných plánoch. Treba to tam overiť.

Stefie
Re:

ano ale na fakt nekvalifikovanosti som bola upozornena az vo ferburai toho roku dovtedy hoci som tri roky po skole ktora mi mala platit ako kvalifikaciu bola este aj zaradena v 11. platovej triede. V zakone je aj to ze pokial je zamestnanec upozorneny na nekvalifikovanost v najblizsom termine ju musi odstranit tuto podmienku som splnila. Som v praci desat rokov splnila som podmienky uzatvorene v zmluve a doteraz hoci som dostudovala v roku 2009 az teraz som sa dozvedela ze nie som kvalifikovana? K tomu zakon tvrdi ze kvalifikaciu si treba dokoncit do 31.12.2015.

Stefie
Re:

v ktorom paragrefe sa uvadza moznost vypovede pre nekvalifikovanost pokial sa zamestnanec snazi doplnit si kvalifikaciu