3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
SJana
znížený úvazok

dobrý deň,

rada by som sa opýtala, keď má zamestnanec v ZŠ vyštudovaný poľnohospodársku fakultu, a pedagogické minimum, na čo je takýto zamestnanec kvalifikovaný? teraz učí biológiu a chémiu,ale učí dosť zle a sú na ňu sťažnosti od žiakov, je možné znížiť jej úväzok? v prípade, že áno, je možné potom tie hodiny, o ktoré jej znizim dať ako nadcasove iným kolegom?

ďakujem veľmi pekne

Maria Pavlikova
Znížený úväzok

V prvom rade treba posúdiť kvalifikovanosť učiteľa. Skutočnosť, že má vyštudovanú poľnohospodársku fakultu mne nehovorí nič o kvalifikovanosti na predmet biológia a už vôbec nie na predmet chémia. Ak nie je zamestnávateľ (riaditeľ) s jeho prácou spokojný, riešením nie je zníženie úväzku a vonkoncom nie tak ako to navrhujete. Ak si nedostatočne plní svoje pracovné povinnosti, rieši sa to upozornením na riadne plnenie si ´pracovných povinností a potom ďalším postupom podľa Zákonníka práce.

martin04
rozdielne výšky úväzkov na pracovisku

Chcel by som sa opýtať, či môže zamestnávateľ pri tvorbe úväzkov dať učiteľom s rovnakou aprobáciou rozdielne úväzky z aprobačných predmetov, pričom jeden z nich má iba polovičný úväzok bez rozumného zdôvodnenia.