4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Lenka 1973
Zodpovedný vychovávateľ

Dobrý deň pani Pavlíková, chcela by som sa spýtať, aký je rozdiel medzi zodpovedným vychovávateľom a vedúcim vychovávateľom. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
Zodpovedný vychovávateľ

Pedagogický zamestnanec vykonáva špecializačné činnosti podľa § 36 zákona č. 138/2019 Z. z. vo viacerých kariérových pozíciách V ods. 1 písm. c) § 36 je uvedený zodpovedný vychovávateľ, ktorý podľa § 37 ods. 4 zákona č. 138/2019 Z. z. koordinuje výchovu v skupine alebo v skupinách v zariadení sociálnej pomoci. Vedúci vychovávateľ je v súlade s § 39 ods. 1 písm. d) uvedeného zákona vedúci pedagogický zamestnanec.

Miminka
Podotazka zodpovedny vychovavatel

Dobrý deň pani Pavlíková chcela by som sa opytat ake ma mat zodpovedny vychovavatel vzdelanie a vi tuto cinnost moze vykonavat aj pomocny vychovavatel- cize nepedagogicky zamestnanec . Dakujem velmi pekne za odpoved.

Maria Pavlikova
Podotazka zodpovedny vychovavatel

Dobrý deň,
zodpovedný vychovávateľ musí mať vzdelanie uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 3. Keby ste si prečítali moju odpoveď vyššie, nemohli by ste mi dať takúto otázku. Pomocný vychovávateľ nie je a nemôže byť zodpovedný vychovávateľ.