4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Ľuboš Nagy
RNDr + PhD

Dobrý deň,
som študentom 3. stupňa na UPJŠ v odbore, ktorý priamo súvisí s odborom fyzika, no je to odbor vedecký.
Vyštudoval som magisterský stupeň v odbore učiteľstva v kombinácii fyziky a biológie. Mám nárok po odučení potrebných rokoch praxe, aby mi titul RNDr (prípadne PhD) boli uznané na postup do vyššej platovej triedy (tzv. náhrada atestácií)? V iných príspevkoch reagujete na podobnú problematiku tým, že tretí stupeň vysokoškolského vzdelania musí byť absolvovaný v odbore súvisiacom s jeho pedagogickou činnosťou. Bude spĺňať moje budúce štúdium túto podmienku, ak odbor priamo súvisí s fyzikou?
Za váš čas a odpoveď veľmi pekne ďakujem.
Ľuboš

Maria Pavlikova
RNDr + PhD

Ak ukončíte vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa (PhD.) v odbore fyzika, tak v súlade s § 30 ods. 1 písm. c zákona č. 138/2019 Z. z. po piatich rokoch od zaradenia do kariérového stupňa samostatný učiteľ, Vás zaradia do kariérového stupňa učiteľ s prvou atestáciou. Dnes to takto platí a vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa môžete absolvovať aj v tomto čase. Čakať budete až po jeho ukončení.

Helen Fodorová
RNDR

Dobrý deň,
touto cestou Vás prosím o radu, či si môžem dat žiadosť o uznanie 60 kreditov, alebo príplatok k platu..
V máji 2009 som ukončila magisterské štúdium na UKF v odbore biológia, v apríli 2011 som úspešne vykonala rigoroznu skúšku v rovnakom odbore. V júli 2013 som úspešne ukončila DPŠ. Od januára 2012 som bola zamestnaná na plný úväzok na základnej škole, kde pôsobím doteraz.
Ďakujem za Váš čas a Vašu odpoveď.

Maria Pavlikova
RNDr.

Dnes uvažovať o priznaní kreditov, keď od 1. 9. 2019 boli zrušené, je trochu neskoro. Neviem, čo Vám mám poradiť.