4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Alena Butts
Mgr.

Dobrý deň, mám ukončene magisterské štúdium - odbor Verejná správa, verejná politika, bakalárske štúdium - Politológia. Zároveň mám štátnicu z anglického jazyka. Mala by som záujem učiť na ZŠ anglický jazyk. Čo k tomu potrebujem - absolvovať pedagogicke minimum a následne nato doplňujúce pedagogické štúdium, ktoré sa skladá zo základného modulu -dĺžka 1rok s nádväznosťou rozšíreného modula + 1 rok. Alebo len jeden z týchto dvoch spomínanýc zameraní. Poprípade aký je rozdiel medzi pedagogickým minimom a doplňujúcim pedagogickým štúdiom v zmysle možnosti učiť na ZŠ? Ďakujem Butts

Maria Pavlikova
Mgr.

Doplňujúce pedagogické štúdium je druh kvalifikačného vzdelávania podľa § 43 a § 44 zákona č. 138/2019 Z. z. Pedagogické minimum je iba pojem, ktorý sa bežne používa namiesto doplňujúceho pedagogického štúdia. Ak máte vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa neučiteľského zamerania a štátnu jazykovú skúšku vykonanú na štátnej jazykovej škole, ste kvalifikovaná učiteľka cudzieho jazyka na základnej škole aj bez modulov doplňujúceho pedagogického štúdia.

Vitezslav
Informacie spojené s riadením školy

Dobrý den paní Pavlíková, velmi rád bych sa u Vás informoval na pár detailov spojených s reálnou situaciou na strednej odbornej škole.

1. Velmi rád bych se informoval, či je legálne a v poriadku, ked učitelka, majsterka odborného výcviku má v rozvrhu za den 12-14 hodín a to hodiny, kde učí vyslovene odlišné študijné odbory, skupiny, triedy a predmety. Kebyže na Vás mam email, v prílohe bych Vám poslal viace. Ďakujem velmi pekne za informáciu a prajem príjemný deň.

Maria Pavlikova
Informácie spojené s riadením školy

Do riadenia škôl sa ja v žiadnom prípade nezapájam. Nie je to predmetom môjho poradenstva. Na to máte riaditeľa a zriaďovateľa. Napíšem iba, že učiteľka, majsterka odborného výcviku nemôže mať za deň 12 - 14 hodín v rozvrhu ak sa jedná o jednu osobu. Koho vyučuje 14 hodín denne ?