5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
AndreaR
Zaradenie- platova trieda

Dobry den,
chcela by som Vas poprosit o pomoc ohladom platovej triedy a vzdelania ucitela MŠ. Mam ukoncenu Prirodovedecku fakultu - nepedagogicke zameranie s titulom Mgr. Ak by som si urobila maturitu (myslim ze je to dvojrocne vzdelanie) v smere ucitel MŠ, do akej platovej triedy by som prosim bola zaradena po jej ukonceni, ak by som sa zamestnala ako ucitelka v MŠ? Pripadne aka je vyska platu v prisluchajucej platovej triede? Vyhladala som si tabulky, no nasla som viacere s odlisnym platom.

Vopred dakujem velmi pekne za odpoved a pomoc.

Maria Pavlikova
Zaradenie- platová trieda

Ak to bude prvý pracovný pomer v školstve, dajú Vám podmienku podľa § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. do štyroch rokov od vzniku pracovného pomeru získať kvalifikačný predpoklad na výkon pracovnej činnosti učiteľka materskej školy. zradia Vás do kariérového stupňa začínajúca učiteľka do 6. platovej triedy s ohľadom na vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, ktoré je iné ako požadované vyhláškou MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č.1, 1. diel, I. časť. Zaradia Vás do adaptačného vzdelávania a po jeho úspešnom ukončení, ostanete zaradená v 6. platovej triede. Ak absolvujete stredoškolské vzdelanie pre učiteľky materskej školy, budete kvalifikovaná, ale stále ostanete v 6. platovej triede.

Jelinka
Zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň,
do ktorej platovej triedy patrí asistent učiteľa, ktorý má vysokoškolské vzdelanie 2.stupňa Mgr. v študijnom odbore učiteľstvo pre primárne vzdelávanie? Ako učiteľka má od roku 2012 prax 8 rokov,avšak nemá adaptačné vzdelávanie. Ďakujem

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Adaptačné vzdelávanie nebudete po ôsmich rokoch riešiť. Je to dôsledok zodpovednej práce riaditeľov. Pedagogického asistenta zaradíte do 6. platovej triedy ako samostatný pedagogický asistent.

Jelinka
Zaradenie do platovej triedy

ďakujem za odpoveď