4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
MKatarina
Zamestnávanie asistenta učiteľa

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, do akej platovej triedy môžeme zahrnúť asistenta učiteľa, ak má vyštudovanú VŠ zameranú na sociálnu prácu (nie je pedagóg). Môžeme brať do úvahy, že má ukončené VŠ vzdelanie, aj keď je zamerané iným smerom? A prax má tiež v inej oblasti ako školstvo. Môžeme jej prax uznať určitým podielom z tých odpracovaných rokov?
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Zamestnávanie asistenta učiteľa

Pedagogický asistent nemusí mať vysokoškolské vzdelanie. Stačí aj úplné stredné vzdelanie, avšak pedagogického zamerania. Nepíšete nič viac, vysokoškolské vzdelanie mu určite neuznáte. Neviem aká prax je podobná pedagogickej, keď ju chcete započítať. ale e to na rozhodnutí zamestnávateľa.

MKatarina
Zamestnávanie asistenta učiteľa

Ďakujem.
Ak má ukončené úplné stredné vzdelanie, bez pedagogického zamerania, je povinný absolvovať pedagogické štúdium v kategórii pedagogický asistent?
Do ktorej platovej triedy zaradíme takéhoto zamestnanca? Do 4.? A zaradí sa ako začínajúci pedagogický asistent a je povinný absolvovať adaptačné vzdelávanie?

Maria Pavlikova
Zamestnávanie asistenta učiteľa

Vášho pedagogického asistenta zaradíte do 5. platovej triedy ako začínajúceho, ktorý má vysokoškolské vzdelanie iné ak požadované. Zaradíte ho do adaptačného vzdelávania, ktoré je povinný zamestnávateľ zabezpečiť. Dáte mu podmienku získať pedagogickú spôsobilosť na pracovnú činnosť pedagogického asistenta, a to v súlade s § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z.