5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Zuz Ka
Vychovávateľka v školskom internáte

Dobrý deň,

Mam ukončené vzdelanie Mgr. odbor Andragogika, neskôr som si dorábala pomaturitné štúdium Učiteľstvo v materskej škole....
Momentálne pôsobím ako učiteľka v MŠ, mam ukončené adaptačne...
Chcela by som sa opýtať, ak by som chcela pôsobiť ako vychovávateľka na ŠI, spĺňala by som kvalifikačné podmienky? Ak nie, aké vzdelanie je potrebné dorobiť?
Ďakujem,

Zuzana.

Maria Pavlikova
Vychovávateľka v školskom internáte

Škoda, že namiesto bodiek nepíšete konkrétne vzdelanie. Ako to mám posúdiť ? Na úrovni vysokoškolského vzdelania nie ste kvalifikovaná vychovávateľka školského internátu.

Zuz Ka
Vychovávateľka v školskom internáte

Prepáčte, dopĺňam informácie...
Vzdelanie :
-Mgr. Andragogika
-pomaturitné štúdium Učiteľstvo v materskéj škole a vychovávateľstvo
-ukončené adaptačne vzdelávanie v MŠ
Je možné zamestnať sa ako vychovávateľka v ŠI? Alebo je potrebne sa dovzdelávať?
Ďakujem.

Maria Pavlikova
Vychovávateľka v školskom internáte

Ako vychovávateľka školského internátu ste kvalifikovaná na úrovni úplného stredného odborného vzdelania. Adaptačné vzdelávanie z materskej školy Vám platí aj pre pracovnú činnosť vychovávateľky školského internátu. Nepíšete odkedy pracujete v školstve. Na takéto neúplné otázky sa zle kvalifikovane odpovedá. S ohľadom na vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa Vám patrí zaradenie do 6. platovej triedy. Možno sa dá uplatniť § 83 ods. 1, ale aj § 83 ods. 2 a ods. 4 zákona č. 138/2019 Z. z. a po dobu dvoch rokov Vás zaradiť ako samostatnú vychovávateľku do 7. platovej triedy. Ak neabsolvujete doplňujúce pedagogické štúdium, ktorým by ste získali kvalifikačné predpoklady na pracovná činnosť vychovávateľky Vás následne preradia do 6. platovej triedy.

Zuz Ka
Vychovávateľka v školskom internáte

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.