2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Noémi Kubikova
Vzdelávanie neped.zamestnanca

Dobrý deň,

rada by som sa poradila v mojom prípade mám vyštudovaný II. stupeň odbor daňovníctvo a daňové poradenstvo ( štátnicové predmety mám mikro/makroekonómia a daňové predmety.
Práve sa vzdelávam prostredníctvom NIVaM - doplňujúce pedagogické štúdium pre ped. asistentov a vychovávateľov - z čoho potom vyplynie, že budem kvalifikovaná ako "učiteľ strednej školy"? Ak by som si následne na to spravila aj rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky pre PZ v školách tak by som bola kvalifikovaná ako asistent/vychovávateľ v špeciálnej škole?
Ide mi to, že aktuálne pôsobím ako nepedagogický zamestnanec na špeciálnej školy, a chcela by som aj učiť, lenže čo som si vydedukovala podľa zákona - to znamená - mať vyštudovanú špeciálnu pedagogiku?
Čiže ani cestou toho rozširujúceho nebudem kvalifikovaná pre špeciálnu školu? Ja len prosím o uistenie, prípadne ak teda učiteľ aj nebudem, či teda budem ten vychovávateľ/asistent. Ďakujem

Maria Pavlikova
Vzdelávanie neped.zamestnanca

Ak absolvujte doplňujúce pedagogické štúdium, budete kvalifikovaná učiteľka strednej školy. Ak absolvujete rozširujúci modul DPŠ pre asistentov alebo rozširujúci modul pre vychovávateľov, budete kvalifikovaná pre uvedené kategórie. Aby ste boli kvalifikovaná učiteľka špeciálnej základnej školy, musíte absolvovať rozširujúce štúdium nejakého predmetu, ktorý sa v špeciálnej školy učí a samozrejme rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky, ktoré sa vyžaduje aj pre vychovávateľ v špeciálnej škole.