8 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Alena1111
Asistent učiteľa

Dobrý deň, prosím Vás chcela by som sa informovať, či môžem pracovať ako asistent učiteľa a do akej PT by som bola zaradená, či si už nemusím dorábať DPŠ. V roku 2011 som externe ukončila Mgr. na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety v Bratislave - ako sociálny pracovník. Strednú školu mám obchodnú akadémiu. Momentálne 7 rokov pracujem ako ekonómka. Mala by som záujem o prácu asistenta. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
Asistent učiteľa

Dobrý deň,
kvalifikačné predpoklady pre pedagogických asistentov sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 6. Napíšte presný názov odboru a programu vzdelania podľa vysvedčenia, prípadne diplomu.

Alena1111
Asistent učiteľa

Študijny odbor podla vysvedcenia je sociálna praca. Mgr ukonceny v roku 2010.

Maria Pavlikova
Asistent učiteľa

Dobrý deň,
kvalifikačné predpoklady pre pedagogických asistentov sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 6. Na činnosť pedagogického asistenta spĺňate kvalifikačné predpoklady podľa 8. bodu, prípadne 12.
bodu uvedenej prílohy.

Alena1111
Asistent učiteľa

Dakujem veľmi pekne za odpoveď, prosim Vas a do akej PT by som bola zaradená.. Dakujem

Maria Pavlikova
Asistent učiteľa

Dobrý deň,
kvalifikačné predpoklady pre pedagogických asistentov sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 6. Na činnosť pedagogického asistenta spĺňate kvalifikačné predpoklady podľa 8. bodu, prípadne 16.
bodu uvedenej prílohy. Ako kvalifikovaná budete zaradená do 6. platovej triedy.

IvetaH
Pedagogický asistent

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môžem robiť pedagogickú asistentku keď ukončím doplňujúce pedagogické štúdium odbor vychovávateľ. Štúdium realizujem cez Inštitút priemyselnej výchovy v Žiline v spolupráci s UMB Banská Bystrica. Bakalárske štúdium odbor Sociálna pedagogika som ukončila v roku 2008 na Žilinskej univerzite.

Maria Pavlikova
Pedagogický asistent

Dobrý deň,
doplňujúce pedagogické štúdium na získanie kvalifikačného predpokladu pre pracovnú činnosť vychovávateľa nie je plnením kvalifikačného predpokladu pre pedagogického asistenta. Kvalifikačné predpoklady pre pedagogických asistentov sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 6. Podľa môjho názoru možno Vám uznať kvalifikačný predpoklad podľa 16. bodu uvedenej prílohy.