4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Dmnk 13
Anglický jazyk na ZŠ

Dobrý deň prajem,
študovala som I.stupeň VŠ na FF odbor Anglistiku ale nakoľko tento odbor externe na magistra neotvárali, tak som magistra skončila v odbore Riadenie kultúry a turizmu so štátnymi skúškami: Aktuálne otázky riadenia cestovného ruchu, Aktuálne otázky kultúry a kulturológie a Magisterská jazyková skúška z Anglického jazyka. Od septembra, ak to bude možné, by som si chcela spraviť DPŠ. Je prosím možnosť učiť anglický jazyk na ZŠ?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
Anglický jazyk na ZŠ

Dobrý deň,
na vyučovanie anglického jazyka ste nekvalifikovaná a DPŠ Vám kvalifikáciu asi nezabezpečí, pretože pravdepodobne nebudete mať didaktiku cudzieho jazyka ale nejaký predmet z vykonaných štátnych skúšok. To si zistite pred tým ako sa na DPŠ prihlásite. Ak Vám dajú vysvedčenie štátnicu - didaktiku cudzieho jazyka, tak to bude v poriadku.

Dmnk 13
Anglický jazyk na ZŠ

Jasné, ďakujem veľmi pekne. A teda v prípade, ak by mi náhodou dali spomínanú štátnicu, môžem učiť až po jej získaní alebo aj počas robenia DPŠ?
A v prípade, ak by mi túto štátnicu nedali, je aj iný spôsob akým by som mohla učiť na ZŠ anglický jazyk? Aké sú v tomto prípade prosím možnosti?

Dmnk 13
Anglický jazyk na ZŠ

Práve som si pozrela vyhlášku MŠ- prílohu č.1 o kvalifikačných predpokladoch a 3. diel, II.a IV. časť vraví, že predpokladom na výučbu cudzieho jazyka je vysokoškolské vzdelanie II.stupňa, ktoré nie je zamerané na učiteľstvo ale ďalším vzdelaním je štátna jazyková skúška na štátnej jazykovej škole alebo absolvovanie štátnej skúšky z príslušného jazyka. Aký je prosím rozdiel medzi týmito dvoma štátnicami? Pretože ja som mala štátnicový predmet Anglický jazyk, konkrétne mám vo vysvedčení o štátnej skúške- Magisterská jazyková skúška- Anglický jazyk. V tom prípade neviem ako sa inak myslí tá štátna skúška z jazyka okrem tej na jazykovej škole.
Ďakujem Vám veľmi pekne