8 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Slavkas13
Zástupca riaditeľa pre odborný výcvik

Dobrý deň,
rada by som sa opýtala. Máme majstra odborného výcviku, je vyučený murár, zmaturoval na nadstavbovom štúdiu a potom si urobil vysokú školu bezpečnostného menežmentu. Môže sa stať zástupcom riaditeľa pre odborný výcvik?
Ďakujem

Maria Pavlikova
Zástupca riaditeľa pre odborný výcvik

Dobrý deň,
z vašej otázky neviem zistiť, či je Váš zamestnanec kvalifikovaný ako majster odbornej výchovy, pretože neuvádzate o akú školu ide, ani to, či je viac ako päť rokov zaradený v kariérovom stupni samostatný pedagogický zamestnanec, čo sú dve dôležité podmienky pre vedúceho pedagogického zamestnanca v súlade s § 39 ods. 3 zákona č. 138/2019 Z. z.

Slavkas13
doplnenie

Ako majster je kvalifikovaný, lebo je vyučený murár a na majstra mu to stačí. Pedagogické minimum na majstra OV má urobené, Sme odborná škola. Ale vysokú školu si neurobil v odbore, ale bezpečnostný menežment, pričom také odbory na škole nemáme. Máme stavebné a strojárske odbory. Preto ma zaujíma, či toto vzdelanie postačuje na funkciu zástupcu riaditeľa pre odborný výcvik.
Ďakujem

Maria Pavlikova
doplnenie

Dobrý deň,
majster odbornej výchovy nemusí mať vysokú školu. Váš majster odbornej výchovy musí plniť podmienky, ktoré som Vám uviedla v predchádzajúcej odpovedi. Kvalifikovaný je a dobu zaradenia ako samostatný pedagogický zamestnanec neuvádzate.

Slavkas13
doplnenie

Samostatný pedagogický zamestnanec je už viac ako 5 rokov. Na majstra je kvalifikovaný. Mňa ale zaujíma, či s týmto vzdelaním môže vykonávať funkciu zástupcu riaditeľa.
Ďakujem

Maria Pavlikova
doplnenie

Dobrý deň,
ďakujem, že postupne mi všetko napíšete. Áno, môže byť Váš majster zástupcom riaditeľa školy pre odborný výcvik. Píšem to už tretíkrát. Skúste čítať moje odpovede.

janasur
školsky logoped

Dobrý deň,
Chcela by som vedieť či po absolvovaní rozširujúceho štúdia pedagogiky pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou budem môcť vykonávať prácu ako školský logopéd.
Ďakujem za odpoveď

Maria Pavlikova
školsky logoped

Dobrý deň,
kvalifikačné predpoklady pre školského logopéda sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 14. Keďže neuvádzate Vaše vzdelanie, neviem Vám odpovedať. Ľahko si o nájdete aj sama.