8 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Michaela28
učiteľka v MŠ

Dobrý deň prajem,

chcela by som sa poradiť.
Mala by som záujem pracovať ako učiteľka v MŠ.
Mám ukončenú VŠ II.stupňa TNUAD odbor personálny manažment a ľudské zdroje v roku 2013, Strednú umeleckú školu v Trenčíne, odbor technické a informatické služby v roku 2006.

Moja otázka: aké vzdelanie ešte potrebujem nato, aby som mohla vykonávať funkciu učiteľky v MŠ a do akej platovej triedy by som bola zaradená?

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň

S pozdravom

Michaela

Maria Pavlikova
učiteľka v MŠ

Dobrý deň,
kvalifikačné predpoklady pre učiteľku materskej školy sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 1, 1. diel, I. časť. Treba si ju naštudovať, pretože ja neviem, aký stupeň vzdelania chcete absolvovať. Ak by Vás prijali ako nekvalifikovanú, dajú Vám podmienku podľa § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. do štyroch rokov od nástupu do školstva získať potrebný kvalifikačný predpoklad. Zaradia Vás ako začínajúcu učiteľku do 6. platovej triedy.

Kristína V.
Platová trieda

Dobrý den.
Mám absol. stredu školu: pedagogicka a sociálna akadémia (Tur.Teplice) - predškolská a elementárna pedagogika.
VS Bc. a aj Mgr. , odbor 1.1.4 pedagogika, program Sociálna pedagogika a vychovavatelstvo. Pracujem v mš 10rokov.
Prislúcha mi platová trieda 7? Niekde mi ju uznávajú a niekde nie. Mám absolvovať rozširujúce alebo nejake iné štúdium (ake??)aby som mohla byt v 7.tr. /uznaná VS Mgr. Po prípade aby som mohla v tabuľke postúpiť aj do triedy 8/9?. Naďalej uvazujem ostať v mš. Dakujem za radu a usmernenie.

Maria Pavlikova
Platová trieda

Dobrý deň,
ste kvalifikovaná učiteľka materskej školy na úrovni úplného stredného odborného vzdelania. S ohľadom na vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, ktoré je iné, ako požadované, patrí Vám zaradenie do 6. platovej triedy. Kvalifikačné predpoklady pre učiteľov materskej školy sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z.
z, príloha č. 1, 1. diel, I. časť, Tam si nájdete vzdelanie, ktoré si musíte doplniť, aby ste boli kvalifikovaná na úrovni vysokoškolského vzdelania druhého stupňa a mohli Vám uznať 7. platovú triedu. Trieda 8 a 9 je trochu vzdialená.

Kristína V.
Doplnenie vzdelania

Dakujem za spätnú vazbu.
Ak som správne citala a pochopila, mala by som absol. rozširujúce štúdium predprimárne pedagogiky ? Alebo inovačné vzdelávanie?
Dakujem a prosím za radu a usmernenie.

Maria Pavlikova
Doplnenie vzdelania

Dobrý deň,
inovačné vzdelávanie som nespomínala v odpovedi. Inovačné vzdelávanie nie je kvalifikačný predpoklad, je to zdokonalenie a inovovanie vedomostí po získaní kvalifikačného predpokladu. Rozširujúce štúdium je vo Vašom prípade získanie kvalifikačného predpokladu.

Kristína V.
Rozširujúce štúdiuˇ

Posledná otázka.
Bude mi stačiť rozširujúce štúdium alebo musím abs.aj DPS?pocita sa mi stredná pedagog.škola/maturita?dakujem

Maria Pavlikova
Rozširujúce štúdium

Dobrý deň,
bez doplňujúceho pedagogického štúdia Vás na rozširujúce štúdium nepríjmu. Stredná pedagogická škola nie je doplňujúce pedagogické štúdium. Pozrite si vyhlášku MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 1. 1. diel, I. časť a moje predchádzajúce odpovede aj na iné otázky tohto typu.