6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
nina ondrikova
odstupné

Dobrý deň, pani riaditeľka vo veku 68rokov 30.júna končí z dôvodu skoncenia funkcneho obdobia. Nastupuje nová pani riaditeľka. Samozrejme na odchodné nárok má. Prosím ako je to s odchodným? Má pani riaditeľka nárok aj na to, keď končí z dôvodu ukončenia fukncneho obdobia?

ďakujem

Maria Pavlikova
odstupné

Dobrý deň,
skúste si zjednotiť, či sa pýtate na odchodné alebo odstupné. Jasne sú tieto nároky uvedené v aktualizovanom § 82 ods. 7 zákona č. 138/2019 Z. z. Pani riaditeľke patrí aj odchodné aj odstupné.

nina ondrikova
odpoved

Ano ja viem, že na odchodne, teda prvý odchod do dôchodku má. Nie som si istá, ci uplynutím doby urcitej cize uplynutie fukncného obdobia a vek 68r má nárok aj na odchodné. Videla som už rôzne diskusie.

nina ondrikova
odpoved

Ano ja viem, že na odchodne, teda prvý odchod do dôchodku má. Nie som si istá, ci uplynutím doby urcitej cize uplynutie fukncného obdobia a vek 68r má nárok aj na ODSTUPNÉ. Videla som už rôzne diskusie.
Omlúvam sa za preklep

Maria Pavlikova
odpoved

Dobrý deň,
diskusie sú skutočne všelijaké, ale Jasne sú tieto nároky uvedené v aktualizovanom § 82 ods. 7 zákona č. 138/2019 Z. z., ktorý má väčšiu záväznosť ako diskusie. Pani riaditeľke patrí aj odchodné aj odstupné.

nina ondrikova
odpoved

dakujem pekne