Dobrý deň,
chcem sa Vás opýtať, ako je to v súčasnosti s atestáciami.
Pracujem na základnej škole a študujem na vysokej škole v 3. stupni vysokoškolského štúdia. Mám ukončenú filozofickú fakultu - učiteľstvo. Po absolvovaní dizertačnej skúšky a obhájení práce môžem požiadať o uznanie I. atestačnej skúšky? A ak by som som si ešte urobil titul PaedDr. alebo PhDr. môžem potom požiadať o uznanie II. atestačnej skúšky? Alebo v akom poradí by to malo byť? Nebola kedysi dizertačná skúška s obhajobou braná ako náhrada za II. atestáciu?
Ďakujem.
Dobrý deň,
píšete nejasne, bez konkrétnych údajov, lebo Vy viete, čo máte na mysli, ale ja nie. Pozrite si celý § 30 zákona č. 138/2019 Z. z., tam sa všetko dozviete. Ja nič iné neviem iba čítať zákon.
Dobrý deň,
1. atestačná skúška mi bola uznaná na základe rigoróznej práce zo dňa 20.08.2016 v predmete Informatika.
Predmet Informatika vyučujem nepretržite od roku 2010. Od 01.03.2023 ma zamestnávateľ zaradil ako pedagogického zamestnanca s 1. atestačnou skúškou.
Rád by som sa opýtal:
1. kedy môžem vykonať 2. atestačnú skúšku? Odkedy sa počíta obdobie 5 rokov, od zaradenia v zamestnaní?
2. bolo správne, že som bol zaradený v zamestnaní ako pedagóg s 1. atestačnou skúškou až od 01.03.2023 napriek tomu, že od 1. 1. 2022 je účinná novela zákona č. 138/2019 Z. z. a to z dôvodu, že zamestnávateľ si nebol vedomý novely zákona a nezaradil ma do príslušného kariérového stupňa automaticky k dátumu účinnosti novely?
Dobrý deň,
absolútne nerozumiem Vašej otázke. Nie je dôležité, či si bol zamestnávateľ vedomý znenia zákona, ale čo bolo uvedené v príslušných paragrafoch zákona. a čo ste absolovvali.